Wpis z mikrobloga

@sayda: Zaszkodzisz nie zaszkodzisz. Miałem auto z przebiegiem 150k które miało olej wymieniany co 30k (Szwajcaria). Silnik nie padnie jak nie wymienisz oleju przez 30k, po za tym że się zasyfi. Jak nie będziesz pałował to możesz na spokojnie tyle robić, ale jak już będziesz miał wymieniać to kup trochę nafty świetlnej i zalej do silnika żeby pochodził z 15m na takim oleju.

Nafta wypłucze Ci cały syf z silnika i
Pobierz NewEpisode - @sayda: Zaszkodzisz nie zaszkodzisz. Miałem auto z przebiegiem 150k któr...
źródło: comment_1666850448sr8J0QZ0ziS5SkTLBMQwdX.jpg
@sayda: Inaczej w prostych słowach. Wymiana oleju w większości aut to kupno gdzieś 4L najtańszego 5W30, jakiegoś filtra nie z niskiej półki (filtron np jest spoko) i ewentualnie ta płukanka jak Ci zależy na aucie. Nie bierz Castrola kosztującego 2137PLN za litr bo to nie ma sensu, katowałem auto 90kkm na najtańszych olejach 5W40/10W60 i nic mu się nie działo, sprzedane i dalej jeździ.

Czyli po krótce, jak masz dwie ręce
auto ma 8 lat, ale niecałe 30k przebiegu. Olej nie jest od nowości, był wymieniany ok 8k km temu


@sayda: To nie ma problemu - pacjent przeżyje.

Nie narzeka jak zmieniasz auto co kilka lat, jednak na dłuższa metę jest to szkodliwe co każdy mechanik ci powie


@eugeniusz_geniusz: wiadomo, że lepiej częściej niż rzadziej, tego nie neguję. Ale pod warunkiem, że nie planujemy jakieś eksploatacji powyżej 300kkm to chyba nie
@mac4333: Za niedługo zejdziecie z interwałami do 6k ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeżeli to jest zwykły silnik bez turbo to lekko 20k może na tym robić i 400k na silniku zrobi, a malkontenci będą pałować się do filtrów wymienianych co 6k i oleju za 300zł za litr.

Jeżdże obecnie pandą. Silnik padł przy 320k katowania na gastro, na najtańszych częściach. 320k przemęczone ciągłbym gaszeniem, odpalaniem, pałowaniem na
@sayda: #!$%@? interwał możesz przedłużyć jak #!$%@? trasy gdzie silnik pracuje w miarę stałych warunkach. Weź wymień po 60 tys razem z silnikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)