Wpis z mikrobloga

Pytanie do #mikrokoksy #sterydy #silownia
24 lata, staż na siłowni 7 lat, wcześniej kilka lat karate, cała podstawówka, gimbaza udział w lekkoatletyce.
Sport jest ze mną od dziecka i odczuwam wrażenie, że zbliżam się do swojego limitu naturalnego, jeśli chodzi o siłownię.
Od jakiegoś czasu interesuje mnie wejście na bombę, jaki jest sens wejścia na doping nie kierując się w sport zawodowo i jakie są możliwe skutki negatywne i pozytywne małego cyklu testosteronem?
  • 73
@little_muffin: nic z tego, ale to nie ja wymieniłem to jako argument
a pisać możesz co chcesz, możesz też mieć inne preferencje, ale to nie znaczy że masz rację. Więcej ludzi niszczy sobie zdrowie nic nie robiąc, i co? No właśnie nic
@drwalnaostro: PS: wchodząc na bombę wyniki siłowe pójdą w górę, ale również wzrośnie ryzyko kontuzji. Szczególnie przy takim podejściu. Chyba, że zostaniesz na małych ciężarach i będziesz się tylko pompować, ale to też bez sensu.
Z tego co widzę, to konkluzja się nie zmieniła - daj sobie czas, ogarnij jeszcze lepiej dietę i trening (w szczególności technikę) i dopiero po paru latach pomyśl o sterydach
@poleglem: nie niszczą sobie bardziej niż osoba wstrzykująca sobie hormony i umierająca na zawał po 30. Nie wymyślaj. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możesz nic nie ćwiczyć i być aktywnym w ciągu dnia - w sensie chodzenia, machania rękami i spokojnie dożyjesz 90.
@Saprofit: Generalnie plan ułożyłem sobie taki - push/pull/legs i intensywność power/hyper. Chciałem ogólnie zwiększyć siłę, ale też iść w hipertrofię.

Przykładowy dzień Push power
Klatka: ławka poziomo 5x5, rozpiętki brama 12-10-8
Barki ohp 5x5, wznosy hantli bokiem 10x5
Triceps skull crusher 12-10-8, ściąganie linki rurką 12-10-8
@Saprofit: Moim celem (o ile to możliwe) jest wycisnąć naturalnie przy wadze około 85-90kg:
140kg ławka, 180kg przysiad, 200kg martwy.

W tym roku przy wadze 92kg brałem MC 140kg bez pasa na 2 ruchy, bardzo ostrożnie wykonuję, gdyż widmo ponownego uszkodzenia prostownika straszy. Czuję, że jest to do osiągnięcia za 1-2 lat jeśli poprowadzę dobrą masę, ale byłem ciekaw, czy można wejść na delikatną bombę, żeby po prostu sobie ułatwić życie.
@little_muffin: ja spotkałem więcej osób narzekających na zdrowie, które tylko siedzą przed kompem, niż narzekających koksów na bombie. Możesz se machać nogami mając 70 lat, a potem enjoy dochodzenie do siebie miesiącami (o ile w ogóle) po jakimś przypadkowym złamaniu mając słabe ciało starca.

The current report found no increased risk of death for men on testosterone therapy for up to 15 years. Moreover, on subgroup analysis, there was no difference
Sport jest ze mną od dziecka i odczuwam wrażenie ze zbliżam się do swojego limitu naturalnego


a tak poza tym przy 75kg, 180cm, typ

budowy ekto:

ławka 110kg

ohp 70kg

martwy ciąg sumo 150kg

przysiad 120kg


@drwalnaostro: po pierwszym 1.5 roku na siłowni na FBW Sakera przy wadze ~65kg zrobiłem
Ława 105kg
Siad 145kg
Martwy 160kg

A Ty #!$%@? o limicie genetycznym XD Rozumiem, że można nie ćwiczyć pod siłę, no
@LazyInitializationException: Nie chcę podawać siebie za pępek świata, ale z mojego otoczenia/znajomych/dwóch siłowni na które chodzę są to topowe wyniki. Ponad mną jest już przepaść z gościami, którzy są na towarze/są dużo wyżsi. Nie oczekuję od siebie, że jako urodzony ekto z cienkimi kościami, który ma predyspozycję bardziej do sportów wytrzymałościowych będę dźwigał tyle co endo mojego wzrostu z grubszym kośćcem.

Jakie byś widział możliwe naturalne maksymalne wyniki dla ekto 180cm?
@drwalnaostro: Z bombą jest taki problem, że jak nie zarabiasz na sylwetce jak różni fitness influencerzy, to tak naprawdę ryzykujesz swoje zdrowie, żeby dostać pochwałę od jakiegoś gościa w szatni bo dużo wyciskasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i trochę #!$%@?łeś te 7 lat na siłce, bo bez urazy ale 120kg przysiad po tylu latach na siłowni to jest śmieszny wynik
@Bartekgkw: Wyniki przy 75kg zrobiłem po 4 latach.
100kg na klatę też wycisnąłem po roku treningów przy wadze 70kg, co by potwierdzało tezę, że 80% potencjału realizujesz w pierwszym roku treningów. A jaki masz wzrost?
@bartt345:

120kg przysiad po tylu latach na siłowni to jest śmieszny wynik


120kg poszło na raz po 4 latach, z czego pierwsze 3 lata nie robiłem przysiadów. Nogi od zawsze miałem tragiczne, stąd miałem brak motywacji do trenowania ich, nie miałem też takiej wiedzy. Teraz przy 92kg jestem w stanie te 120kg wziąć na serię 3x3, więc na raz mógłbym powalczyć o 140-150kg, jednak boję się o kolejne kontuzję. Jak na
z mojego otoczenia/znajomych/dwóch siłowni na które chodzę są to topowe wyniki.


@drwalnaostro: większość ludzi nie umie ćwiczyć. Żeby określić na co naturalnie stać człowieka powinieneś popatrzeć na ludzi, którzy poprawnie ćwiczą. Popatrz sobie na wyniki juniorów na zawodach trojbojowych, tam jeszcze nastolatkowie biorą ponad 200 kg w martwym ciągu.

Ja po roku systematycznego treningu miałem 140 na ławie, 160 przysiad i 200 kg martwy ciąg i to nawet nie jest blisko
@little_muffin: piszą o skutkach terapii, nie czy osoba z normalnym poziomem może terapię przechodzić.
Na reddicie ludzie piszą, że brali i mieli efekty. Nie widziałem żeby ktoś pisał że brał i narzekał, ale ci z negatywnymi skutkami pewnie poumierali he he ale to tak w ramach ciekawostki typu bro science xd
urodzony ekto z cienkimi kościami, który ma predyspozycję bardziej do sportów wytrzymałościowych będę dźwigał tyle co endo mojego wzrostu z grubszym kośćcem.


@drwalnaostro: Bez obrazy, ale najpierw edukacja, dużo edukacji i nie takiej z forum sfd rok 2003-2008. Wygląda na to, że nie potrafisz długotrwale progresować i przełamywać stagnację bez łapania kontuzji. Bomba to zamaskuje tylko na chwilę, a w przyszłości może to tylko pogorszyć
@poleglem: na pewno beda ci pisac o negatywnych skutkach. Tak jak i tutaj. Zeby opisac negatywne skutki jak np. wzrost agresji to trzeba miec krztyne autorefleksji i byc na pewnym poziomie intelektualnym. Dupe kuja zazwyczaj polmozgi - odpowiednik karyn. Takie osoby nic nie obchodzi zdrowie, liczy sie tylko efekt.
@little_muffin: po co się głąbie udzielasz w temacie, o którym nie masz pojęcia? Obrażasz ludz od półmózgów, a masz zachowanie typowej starej babki: Sterydiaen? A komu to potrzebne? A na co? I cyk wklej formułka z internetu na temat skutków ubocznych