Wpis z mikrobloga

Wczoraj na #rower (jest inny wpis o trasie), w pewnym momencie widzę na drodze jakąś panią, z lasu wyłania się druga z 3 psami luźno biegającymi. 2 mnie olały, to zadziałało w dwie strony.
Trzeci natomiast podleciał i chciał "się pobawić", olałem go mimo, że był w okolicy 1 metra ode mnie, trwało to jakieś 10sekuns jak biegł i szczekał - wkurzył mnie niesamowicie, ale dopiero rozważałem wyciągnięcie gazu, staram się nie być impulsowy. Poleciał.
Mija, może 30s, może mniej, znowu dobiega do mnie i zaczyna swoje "hau hau hau", w tym momencie od razu wyciągam gaz z kieszonki, bum mu prosto w mordę - aż się skulił i zniknął.
Tego samego dnia spotkałem masę osób w tych lasach, w tym z psami też - problem był tylko z jednym.
I niestety, ale tak należy postępować z tymi "bawiącymi się".

#psy #piesekchcesietylkopobawic
  • 92
  • Odpowiedz
@ZmiksowanaFretka:

Na dużego agresywnego psa w amoku nie pomoże nic poza bronią palną.


Jak pisałem wszystko zależy od sytuacji. Ale leci na Ciebie zaszczuty #!$%@? doberman myślisz, że gaz w czymś Ci pomoże? Nóż, no chyba że trafisz go tym nożem prosto w serce. Duży pies jak się na Ciebie rzuci w amoku to masz przepapane i tyle.

Tylko to wszystko właśnie zależy od sytuacji. I tu dalsza dyskusja po prostu
  • Odpowiedz
Skąd OP ma wiedzieć jakie ma zamiary pies, który go goni i szczeka?


@qwerty93: przecież OP napisał, że nie psiknął go gazem ze względu na zamiary tego psa, tylko dlatego że "go wkurzył"
  • Odpowiedz
@jagodowy_krol: Mnie niedawno pies w ramach zabawy łapał zębami za prawą rękę (na szczęście faktycznie lekko) a było w terenie pod górę więc nie miałem jak go odstawić. Właściciel oczywiście nie panował nad nim w ogóle. A ja nie miałem gazu :(
  • Odpowiedz
przecież OP napisał, że nie psiknął go gazem ze względu na zamiary tego psa, tylko dlatego że "go wkurzył"


@Bover: tak, zamiary miał łagodne, chciał się pobawić, ale miał nieładną sierść i mnie zirytował...

  • Odpowiedz
technicznie pies podczas spaceru ma być pod kontrolą właściciela, nie musi być koniecznie na smyczy jeśli nie jest na liście ras niebezpiecznych (wtedy też kaganiec jest obowiązkowy).


@eloar: Nie, w lesie musi byc na smyczy czy ogólnie uwięzi. Artykuł 30, punkt 1 ustęp 13 ustawy o lasach.
  • Odpowiedz
dlaczego gaz nie jest dobry na agresywnego psa? co w takim razie polecasz?


@ruda_stuleja: Żeby nie było zacznę od historyjki by pokazać, że umiem into wychowanie psiaka. Sama mam psa (wyrośniętego nieco yorka) i wiem jak to wygląda. Ostatnio przyszła do naszego ogródka para z psem niewiele większym na smyczy, pozwoliłam mojemu psu podbiec się przywitać, wszystko ok ale nagle patrzę, że baba swojego psa za szelki i do góry. Jedna
  • Odpowiedz
@jagodowy_krol: Spoko ;) Takich przypadków jest więcej. Jeśli "że" występuje w wyrażeniu, a nie samodzielnie, to przecinków nie stawiamy, np. mimo że, dlatego że, tym bardziej że. To tak z głowy, pewnie jest tego więcej.
  • Odpowiedz
@gram_w_mahjonga:

Nie bardzo rozumiem skąd takie od razu wypytywanie się mnie jakbym pracował w psim ministerstwie bezpieczeństwa.

Po pierwsze opisana przez Ciebie sytuacja niewiele mówi. U nas w parku też jest babka z dwoma chartami, co na sam widok innych psów w promieniu 100 metrów od niej ma gotowy telefon z wybranym 112.

Co do psa biegającego samopas. Znowu. Ja sytuacji nie znam, nie widziałem, nie znam psa. Ile to się
rudastuleja - @gramw_mahjonga: 

Nie bardzo rozumiem skąd takie od razu wypytywanie...
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja sory ale zabrzmiales jakbyś miał jakieś rozwiązanie.

Nie mam zamiaru używać tego gazu co niedawno i kupiłam przez tego psa ale też nie mam zamiaru zawracać z trasy za każdym razem jak spotkam agresywnego psa. Op opisał dość dokladnie ze pies zaatakował dwa razy go i niestety musiał zapłacić za swoje zachowanie. Zwykły gaz nie sprawi że pies umrze lub zachoruje. Właściwie mam wrażenie że większość którzy jak ja kupili coś
  • Odpowiedz
@nikifor: w mojej wypowiedzi pierwotnie nie było słowa o lasach, ale jak już potrzebujesz, to pamiętaj, że nie jest takim oczywistym czym jest las, a jak już tu ktoś Kodeks Wykroczeń przytaczał nie ma kary za puszczenie psa luzem wykonując czynności związane z polowaniem (brak definicji).
  • Odpowiedz
@gram_w_mahjonga:
Gaz może spowodować poważne problemy zdrowotne u psa. Czasem mogą nawet oślepnąć. Ale nawet nie o to chodzi. Nie pisałem, bo znam rozwiązanie. Pisałem, bo przede wszystkim chodzi tu o podejście i mentalność jaka się wyrabia w ludziach. No właściwie to w wykopkach, ale jakaś cześć społeczeństwa to jest.

Problemem jest to, że zaostrza się stosunek do posiadaczy psów. I ja wiem, że to też jest przez wielu z tych
  • Odpowiedz