Wpis z mikrobloga

Wczoraj na #rower (jest inny wpis o trasie), w pewnym momencie widzę na drodze jakąś panią, z lasu wyłania się druga z 3 psami luźno biegającymi. 2 mnie olały, to zadziałało w dwie strony.
Trzeci natomiast podleciał i chciał "się pobawić", olałem go mimo, że był w okolicy 1 metra ode mnie, trwało to jakieś 10sekuns jak biegł i szczekał - wkurzył mnie niesamowicie, ale dopiero rozważałem wyciągnięcie gazu, staram się nie być impulsowy. Poleciał.
Mija, może 30s, może mniej, znowu dobiega do mnie i zaczyna swoje "hau hau hau", w tym momencie od razu wyciągam gaz z kieszonki, bum mu prosto w mordę - aż się skulił i zniknął.
Tego samego dnia spotkałem masę osób w tych lasach, w tym z psami też - problem był tylko z jednym.
I niestety, ale tak należy postępować z tymi "bawiącymi się".

#psy #piesekchcesietylkopobawic
  • 92
@PortalZeSmiesznymiObrazkami: ja nie piszę jak kontrolować takiego psa, napisałem co stanowią przepisy.

Jeśli pies jest absolutnie odwoływalny, to moim zdaniem oznacza to, że jest pod kontrolą właściciela. Tu sprawa jest oczywiście dyskusyjna i ewentualne spory rozstrzygnie organ odpowiedzialny.

Natomiast informacje o kagańcu są całkowicie wyssane z palca jeśli nie mówimy o rasach niebezpiecznych i komunikacji zbiorowej.
@demagog: jak pies lata bez smyczy to kaganiec powinien byc raczej obowiązkowy ale dla bezpieczenstwa psa i właściciela, co by zwierzak nie zjadł jakiejś trutki czy innej kiełbasy z gwoźdżmi ¯\_(ツ)_/¯ generalnie cała sytuacja sprowadza się do odpowiedzialności właściciela dlatego są z tym problemy, większość ma po prostu #!$%@? ważne że mają pieska
@ZmiksowanaFretka: dobrze wyszkolony pies nie zje randomowego gówna z trawnika.

Ale zgadzam się, tu chodzi o dobro zwierzaka i dupochron właściciela. Jak wychodze na spacery z psem to zazwyczaj jest na smyczy, jak go puszczam to staram się robić to w odpowiednich miejscach, gdzie nie ma ani ludzi ani innych zwierząt, mimo, że pies jest odwoływalny i nie jest agresywny. Nigdy nie miałem z tego powodu nieprzyjemności, ale jak mówię, trzeba
@ZmiksowanaFretka: Nie wiem, może nawet jeden na miliard, bez róznicy. Dobrze wyszkolony pies nie żre śmieci i innych kiełbas z gwoździami, bo nie dostal ich od właściciela i miejsce nie jest odpowiednie.

Natomiat wracajac do meritum, w przepisach nie ma nic o smyczy i kagańcu (pomijając rasy agresywne i zbiorkom), za to pies ma być pod kontrola.

Temat uwazam za wyczerpany.
@ZmiksowanaFretka:
Pytanie co znaczy agresywny. Pojawiali się tu ludzie, którzy ogólnie boją się psów i podejście jakiegokolwiek psa wzbudza w nich strach i chęć obrony. Dlatego pisałem, że to trochę jak przy stłuczkach samochodowych. Często każda strona lubi podkoloryzować pod siebie.

@chinskizwiad:
Do oswajania się z zapachem to materiału mam całe kilogramy w piwnicy.

Moje psy są szkolone głównie pod znajdowanie śladów aktywności w terenie. W momencie w którym jedziemy
@ZmiksowanaFretka:
LOL what? XD

Pytasz to Ci odpowiadam. Nie wiem czy czytałeś wszystko co pisałem. Sam nie pisałeś za wiele. Nie wiem czy masz psa, czy lubisz, nie lubisz i jakie jest Twoje podejście ogólne do psów. W każdym razie staram się odpowiedzieć tak jak tego oczekujesz.

Po pierwsze nie jest możliwe w takich sytuacjach stwierdzenie czy pies faktycznie był agresywny od tak. Sytuacje są różne. Raz w parku karyna obwiniała
@ruda_stuleja: napisz jeszcze więcej znaków nie udzielając żadnej odpowiedzi XD każdy niech sam decyduje kiedy czuje się zagrożony i kiedy się będzie bronił.

Do trzech razy sztuka:
dlaczego gaz nie jest dobry na agresywnego psa? co w takim razie polecasz?
@eloar: kwestię kontroli regulują samorządu, w praktyce za wyjątkiem kilku gmin- smycz w miejscach publicznych jest obowiązkowa. Zazwyczaj samorządy wrzucają te przepisy w uchwałach o przestrzeni miejskiej i gospodarowaniu odpadami. ;)
@Falquan: i te przepisy są wówczas nieważne, bo zasad ogólnych bardziej liberalnych nie można zastąpić lokalnymi bardziej restrykcyjnymi ¯\_(ツ)_/¯

tak jak z zakazem wyprowadzania psów na trawniki, co jest już orzeczone jako bezpodstawne. można kazać sprzątać, bo to zgodne z ogólnymi normami wymagającymi utrzymania czystości.