Wpis z mikrobloga

Wczoraj na #rower (jest inny wpis o trasie), w pewnym momencie widzę na drodze jakąś panią, z lasu wyłania się druga z 3 psami luźno biegającymi. 2 mnie olały, to zadziałało w dwie strony.
Trzeci natomiast podleciał i chciał "się pobawić", olałem go mimo, że był w okolicy 1 metra ode mnie, trwało to jakieś 10sekuns jak biegł i szczekał - wkurzył mnie niesamowicie, ale dopiero rozważałem wyciągnięcie gazu, staram się nie być impulsowy. Poleciał.
Mija, może 30s, może mniej, znowu dobiega do mnie i zaczyna swoje "hau hau hau", w tym momencie od razu wyciągam gaz z kieszonki, bum mu prosto w mordę - aż się skulił i zniknął.
Tego samego dnia spotkałem masę osób w tych lasach, w tym z psami też - problem był tylko z jednym.
I niestety, ale tak należy postępować z tymi "bawiącymi się".

#psy #piesekchcesietylkopobawic
  • 92
  • Odpowiedz
@eloar: w artykule który przytoczyłem jest to jasne. Polowanie jest zdefiniowane w innych aktach prawnych. Jak puszczasz psa polującego luzem nie na polowaniu to jest to kłusownictwo i na to też jest paragraf.

Psiarze lubią talmudyzowac i udawać niewiniątka ale większość wie, że łamie przepisy ale ma to w dupie. Pamiętaj, że ja i coraz więcej ludzi, jak podbiega do nich w lesie pies luzem, to wali z gazu. Jak chcesz
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: no i prawidłowo, psów jest za dużo więc lepiej jakbyś ich nie miał. Twoja zachcianka do posiadania zwierzęcego niewolnika nie może stać wyżej niż poczucie bezpieczeństwa u osób postronnych w miejscach publicznych. Pies to nie jest część przyrody, jakby ich w ogóle w miastach nie było, byłoby to dla przyrody na plus.
  • Odpowiedz
@nikifor: Dodaj jeszcze, że posiadanie psa wytwarza większy ślad węglowy.
Posiadanie żadnych zwierząt nie jest zbyt potrzebne przyrodzie. Tych gospodarskich też. To samo tyczy się korzystania z rozrywek czy samochodów. Ubrania w formie jaką znamy tez nie specjalnie są korzystne dla środowiska.

Nie skomentuje tego o tym czy pies jest częścią przyrody, bo to ewidentnie nie jest twój poziom i trolling Ci się na mnie nie udał :)
  • Odpowiedz
@nikifor: polowanie jest zdefiniowane i to na dwa sposoby, jako wydarzenie i jako aktywność (sport). Tu jednak w artykule jest mowa o "czynnościach związanych z polowaniem", ale nie ma mowy, czy chodzi o wydarzenie, czy o aktywność. Nie ma też mowy o jakie czynności chodzi. Ale jeśli znasz ustawę, czy rozporządzenie, która definiuje to określenie (czynności związane z polowaniem), to chętnie się zapoznam. Gwoli ścisłości definicje w aktach prawnych znajdują się
  • Odpowiedz