Wpis z mikrobloga

Gardzę programistyczną kastą serio. Tylko przez znajomości da się dostać gdziekolwiek. Znam podstawy programowania w C++ łącznie z programowaniem obiektowym, wiem co to klasy, metody, obiekty, umiem to zastosować. Zawsze gdy pytam się czego powinienem się nauczyć żeby dostać pracę jako junior to słyszę że powinienem zrobić jakiś swój projekt, jakąś grę czy coś xD Mam to zrobić w konsoli? Ja nie jestem #!$%@? grafikiem, a w pracy przecież nie musiałbym odpowiadać za wszystko od A do Z. Wam tak już zeżarło mózgi, tylko byście chcieli zarobić, zarobić i żeby nikt nowy się nie przebił.

Do Częstochowy chyba pójdę na pieszo jakby mi ktoś powiedział co mam się nauczyć żeby mnie gdzieś przyjęli

#programowanie #informatyka #kasta #cpp #korposwiat #pracait #praca
  • 221
@JWPHU: Strasznie toksyczny jesteś, ale z drugiej strony rozumiem frustracje, bo 3/4 #programista15k nie wie co to skrót ctrl+c (albo i wie nadużywają go wraz z ctrl+v ( ͡° ͜ʖ ͡°)) a #!$%@?ą ogólnikowe farmazony i powtarzają mityczne zwroty a Ty #!$%@? sie dowiadujesz. Przede wszystkim skorzystaj z Reddita póki nie jesteś aż taki toxic jak typowy wykopek, mikrobloga zostaw w spokoju bo szkoda czasu.

Tak, bez
@klimko: No nie aplikowałem jeszcze nigdzie. Jakie mam mieć CV jak dopiero szkołę skończyłem??? Rzucasz mi skrótami jakimiś których nie rozumiem, jak mam je rozumieć skoro nikt mi nigdy nie powiedział czego mam się uczyć?


@JWPHU: xD widać idealnie żeś świeżo po szkole i Cie jeszcze życie nie nauczyło. Dam Ci cenną radę - życie to nie szkoła, nikt Ci nie powie zrób to to i to i bedziesz zarabiał
@JWPHU: ogólnie to nie jestem it tylko grafikiem, ale tak jak czytam ten post to przychodzi mi do głowy pomysł, może znalezienie jakiegoś studenciaka co by porobił grafike do twojej gry aby tez miał do portfolio nie byłoby głupie? Co sądzisz?
@JWPHU: ja swoją "grę do portfolio" zrobiłem w przerwie międzysemestralnej zimowej, czyli w jakieś 2 tygodnie samemu, czyli nie 50 osób przez pół roku.

co ci to da:
-bedziesz się musiał zastanowić nad architekturą
-bedziesz musiał zrobić research jakiej technologii użyć
-bedziesz mieć realne kawałki kodu, które ktoś może przejrzeć
-bedziesz mógł po tygodniu #!$%@?ć jakie złe decyzje podjąłeś i że trzeba to przeorać

moja gra miała kaleczną fizykę, kaleczną grafikę
Przeczytałem całe bo zawsze bawią mnie tematy gdzie jakieś świeżak potrzebuje porady a Panowie Programiści kręcą wojenki bo co chwila to pytanie no jak tak można
Ale za każdym takim pytaniem odpiszą xD To chyba dlatego, że jak wykonają swoją całodzienną pracę w 2h szukają co by tu porobić resztę dnia xd
@jezdzegruzem z tej listy połowy nie ogarniam, albo ogarniam ale nie wiem że ogarniam, mimo to nie przeszkadza mi to w pisaniu gier i programów na poziome MID/senior. Czyli jak potrafisz sam zrobić apke to i tak nie dostaniesz roboty bo jakiejś formułki się nie pamięta? Mam rodzinę z Ukrainy, oni mnie pytają o różne zasady języka polskiego i jako Polak nie potrafię im wytłumaczyć kiedy jakalitera bo to jest dla mnie
@JWPHU: Ale śmieszny wpis. Dzięki za dobry content. Mocno się uśmiałem xD
A teraz słuchaj. Rada od starego chłopa co się programowaniem para od 20 lat.

1. To co ci ludzie piszą o twojej frustracji to wszystko prawda, przestań tak robić bo nikt nie chce pracować z takim typem. Takich skreślam na rekrutacji po pierwszym spotkaniu.

2. Bądź skromniejszy. To ze myślisz ze coś umiesz nie znaczy wcale że naprawdę to