Wpis z mikrobloga

Gardzę programistyczną kastą serio. Tylko przez znajomości da się dostać gdziekolwiek. Znam podstawy programowania w C++ łącznie z programowaniem obiektowym, wiem co to klasy, metody, obiekty, umiem to zastosować. Zawsze gdy pytam się czego powinienem się nauczyć żeby dostać pracę jako junior to słyszę że powinienem zrobić jakiś swój projekt, jakąś grę czy coś xD Mam to zrobić w konsoli? Ja nie jestem #!$%@? grafikiem, a w pracy przecież nie musiałbym odpowiadać za wszystko od A do Z. Wam tak już zeżarło mózgi, tylko byście chcieli zarobić, zarobić i żeby nikt nowy się nie przebił.

Do Częstochowy chyba pójdę na pieszo jakby mi ktoś powiedział co mam się nauczyć żeby mnie gdzieś przyjęli

#programowanie #informatyka #kasta #cpp #korposwiat #pracait #praca
  • 221
@hdh3he3: Ogólnie tez nie znajdziesz już ofert na staże czy juniorów bez expa bo by ich zasrali cvkami tak ze nawet cloudflare nie pomoże, wal z cv do każdej firmy która znajdziesz w Google
@JWPHU zacznij od stażu/praktyki.
Git, podstawy C++, OOP, polecam STD. Spróbuj rozwiązać kilka trudnych zadań na hackerranku bez pomocy YT, wtedy zobaczysz czy to w ogóle dla Ciebie. Znasz struktury danych? Napisz w C++ swoją implementację do double ended queue, albo linked list, albo std::vector. Napisz do tego testy. Zapoznaj się z działaniem make, cmake. Napisz coś w QT - jakąkolwiek apke. Napisz jakiś serwer np w Pistache. Znasz Linuxa? Umiesz się
Właśnie tez tak patrzę ze o tym c++ #!$%@? jest, ales se język wybrał xD


@hdh3he3: Struktura jest raczej podobna, prawda? Jak masz jakiś ciekawy kurs na poziomie ponadpodstawowym to możesz podesłać. I tak jestem bardzo wdzięczny że próbujesz pomóc a nie tylko się wywyższać
@JWPHU Od poierwszego postu czuć niechęć i agresje. Po wszystkich twoim wpisach odnoszę wrażenie że oczekujesz że ktoś ci wszystko poda na tacy. Pytania typu "jak wejść w it?" "Jak się przebranżowić do it?" czy to twoje "co muszę umieć..." pojawiają się codziennie dziesiątki razy i jest to po prostu męczące. Próbowałeś wyszukiwać podobne wątki w internecie? Jest pewny że na samym wykopie przewijało się sporo razy.

Jaką sam ci mogę dać
@klimko: No nie aplikowałem jeszcze nigdzie. Jakie mam mieć CV jak dopiero szkołę skończyłem??? Rzucasz mi skrótami jakimiś których nie rozumiem, jak mam je rozumieć skoro nikt mi nigdy nie powiedział czego mam się uczyć? Znam podstawy C++ i OOP C++, wiem co to GitHub, ale reszta? Próbujesz się teraz wymądrzać a jak pytalem czego się powinienem uczyć to odpowiedzi były tylko "zrób własny projekt".
Chłop co trolluje XD

@JWPHU jeśli nic nie rozumiesz z tego co napisałem, to nie znasz podstaw C++ XD Pan w szkole pokazał for-loop i umiesz podstawy? xD
W każdym razie, nie wchodź w tę branżę. Teraz "nikt nie chce Ci powiedzieć czego się uczyć", a później będzie tylko gorzej - będą wymagać ficzerów, a jak je zrobić to już Twój problem - w końcu w job description było napisane "sam dobierasz
@klimko: No w tych kursach co dawaliście nic nie było o takich gównach
xD
W takim razie zapytałem czego mam się uczyć
XD
Pan kucyk incelaczek na to się zesrał w nachy równo
XD
No i co ja mam wymagać od takich jak ty
XD
@klimko: pętle for, while i do while to ja znałem w wieku 10 lat, won stąd trollu. Konto na wykopie od 27 minut. Związek zawodowy kasty cię nasłał żeby zniechęcali nowych? Wypad
@JWPHU: to umiesz?

1. Co to jest dziedziczenie?
2. Czym jest polimorfizm?
3. Jakie znasz wzorce strukturalne?
5. Do czego służy rzutowanie?
6. Czy język C++ jest językiem obiektowym?
7. Co to jest kompilacja?
8. Czym jest linkowanie?
9. Co to jest zmienna statyczna?
10. Czym jest zakres funkcji?
11. Jak możemy przekazywać parametry do funkcji?
12. Czym jest przeciążenie funkcji?
13. Czym jest przeładowanie operatorów?
14. Czym jest funkcja wirtualna?