Wpis z mikrobloga

Gardzę programistyczną kastą serio. Tylko przez znajomości da się dostać gdziekolwiek. Znam podstawy programowania w C++ łącznie z programowaniem obiektowym, wiem co to klasy, metody, obiekty, umiem to zastosować. Zawsze gdy pytam się czego powinienem się nauczyć żeby dostać pracę jako junior to słyszę że powinienem zrobić jakiś swój projekt, jakąś grę czy coś xD Mam to zrobić w konsoli? Ja nie jestem #!$%@? grafikiem, a w pracy przecież nie musiałbym odpowiadać za wszystko od A do Z. Wam tak już zeżarło mózgi, tylko byście chcieli zarobić, zarobić i żeby nikt nowy się nie przebił.

Do Częstochowy chyba pójdę na pieszo jakby mi ktoś powiedział co mam się nauczyć żeby mnie gdzieś przyjęli

#programowanie #informatyka #kasta #cpp #korposwiat #pracait #praca
  • 221
  • Odpowiedz
@JWPHU: Na początku określ sobie to, z kim masz konkurować o to miejsce w IT. W samym tylko semestrze 21/22 informatykę zaczęło studiować 36 tys. ludzi. Dodaj do tego fakt, że co drugi automatyk, geodeta, mechanik, fizjoterapeuta próbuje się przebranżawiać. Do tego dochodzi pokaźna grupa samouków. Wpuść do swojej świadomości fakt, że posty na forum 4programmers w wątku "Ile zarabiacie", mogą być marketingiem szeptanym bootcampów. Dodaj do tego fakt, że w
  • Odpowiedz
to mi zapłać za ten projekt open source cwaniaczku, mieszkanie za frajer dostałeś?


@JWPHU: Ale ty wiesz, że na tym właśnie to polega, że nad takimi projektami się pracuje w wolnym czasie, i to właśnie dlatego są taką wartością dodaną u kandydata? Bo pokazujesz zainteresowanie tematem i jakieś ambicje, co potem najprawdopodobniej przełoży się na rozwojowe podejście już w trakcie pracy
  • Odpowiedz
@kadewu No czekam na link do jakiegoś samodzielnego projektu panie rekruter, kod na githubie skopiowany od kogoś kto skopiował od kogoś to kpina więc mi nawet nie pokazuj. Pokaż efekty swojej pracy.
  • Odpowiedz
@kadewu nie czekam. Zarabiam więcej niż przecietny programista tylko że pracuje fizycznie. I mimo to robię swoje projekty, jeden może niedługo da mi utrzymanie. Ty umiesz gówno i takie też masz osiągnięcia. Boisz się nowych zdolnych, standard.
  • Odpowiedz
@pszemczyslaw: Dzięki za przytoczenie mi mojego profilu. :)
W sumie, mogłem się połapać, że mam do czynienia z jakimś trollem frustratem. No nic, dałem się złapać. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@pszemczyslaw: Nie mam więcej ochoty odpisywać na twoje wypowiedzi i ta jest ostatnia. Jeżeli nie jesteś trollem, to sobie poczytaj o sofizmatach logicznych... a nie czekaj, to będą kolejne formułki których tak nienawidzisz. To inaczej, przeanalizuj sobie na chłodno to co pisałeś i może dostrzeżesz na własną rękę. ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@JWPHU podszkol się z embedded skoro ogarniasz c++
Jest duży rynek na kodzenie mikrokontrolerów oraz małych linuksów.
Kup se jakieś arduino czy stm32 czy esp32, wyświetlacz OLED, 4 guziki czy gałki analogowe i napisz gierkę snake po swojemu z jakimiś bajerami, nie wiem że są miny i trzeba je omijać czy coś.

Ewentualnie możesz jakąś aplikację napisać co np rysuje wykresy w 3D na podstawie danych z CSV lub zadane funkcje matematyczne.
  • Odpowiedz