Wpis z mikrobloga

Siema
Od 3 miesięcy chodzę na silownie. 183cm/82kg 27 lat. Pracuję na podwójną zmianę. Mam pytanie dot suplementacji; biorę omegę z vit d3 i k2, kolagen na stawy, tabletkę witamin, tabletkę minerałów i magnez. W tyg kiedy pracuje do 14 przed siłką biorę węgle, po tj 16 znowu węgle i białko potem po 19 kolacja przed nią kreatyna 5g, po zestaw w/w tabletek. Kiedy zaczynam pracę od 14, na siłce jestem o 8 do 10 potem białko i tak koło 13 obiad po nim kreatyna i tabletki. Sylwetka niestety trochę skinny fat, aczkolwiek widzę że coś się tam zmienia. W pracy jem 3 posiłki. Praca fizyczna. Plan treningowy góra / dół 4x tyg. Przyjmuje koło 3,2kcal 160b 80g tłuszcze reszta węgle. Jestem czasami zmęczony i senny, z ciężarami które i tak nie są duże stoję w martwy punkcie tj dołożyć nie ma sensu bo czuję że technika siada. Co robić? Zmienić jakieś suple, brać osobno tablety? Dołożyć czegoś w diecie? Laik, wszelkie uwagi mile widziane.

#mikrokoksy #mirkokoksy #suplementy #dieta #silownia
  • 7
@Matty_c: Suplementacja to w Twoim przypadku ostatnie co pomoże. No chyba że zasuplementujesz testosteron…

Podejrzewam że albo ssie trening, albo dieta, na co Ci carbo przed i po treningu? Nie możesz zjesc posiłku lub wypić szejka przed, a po zjesc normalny posiłek? Niekoniecznie 30 minut po, może być nawet i 4h po, bo uwaga, bez podania insuliny, okna anabolicznego nie masz.
@PiesHasacz: mialem sporo niedoborów, tak jakos reszta do tej pory została, suplementuje prpdukty olimp bo jest sklep i mnie ( uk here )

@bbsxbsbbsxbsbbsxbs: na rannej o 21 już sie klade także min 7 - 8 h snu mam

@Lewusx: tablety głównie profilaktycznie, ich nie obwiniam; ciekaw tylko jestem czy pora dnia/ łączenie ich podczas przyjmowania ma jakis sens bądź przeciw. 2 godziny przed koncem zmiany tj 14 jem
@Matty_c: Jeżeli objętość jest okej, to może po prostu za mało jesz, lub technika w poszczególnych ruchach nie jest optymalna.

Możliwe też że trenujesz do upadku, stąd problemy z progressowaniem.

Albo po prostu, sprogressowałeś już sporo i trzeba coś pozmieniać w planie, w nieskończoność nie będziemy niestety w stanie dokładać.
@Lewusx: pierwsze cwiczenie robie rozgrzewka x 12 maly ciezar potem np 40kg x 10. 50 x 10. 60 x 8. 65 x 8 i 70 x 6 ( jak ta ostatnia serie stwierdzę że bylo okej z techniką itd to na następnym treningu przesuwam o 5 kg więcej od startu ) reszta 12 x rozgrzewka i 3 serie 10x np25 kg +5+5
Nie bede brać tego carbo zobaczę jak bedzie. Wiem
@Matty_c: Nie wmawiaj sobie że będziesz gorszy bo pracujesz fizycznie, też tak pracowałem długi czas, mimo to nie odpuszczałem i efekty miałem zadowalające. Można zobaczyć czy to tutaj na wykop czy na moim instagramie (do kwietnia 2019 roku).

Rozwiązanie jest proste, przyjmij sobie progresję liniową w glownych ćwiczeniach, obniż troszkę zakresy ruchów, wykonuj serie jednym ciężarem i staraj się dołożyć 2,5kg raz na tydzień/dwa.

Powodzenia. :)