Wpis z mikrobloga

Mam głupi problem który nie wiem jak rozwiązać
Pomimo całej pandemii część ludzi pracuje w firmie, a nie zdalnie.
Jeden gość przyjezdza na rowerze, w takim kolorowym obcisłym stroju. Dba o zdrowie, super.

Ale śmierdzi niemiłosiernie xD

Pracuje w biurze, na openspace gdzie ten zapach się roznosi. Pisałam żartobliwe maile, że można korzystać z pryszniców ale to nic nie daje. Prezes mnie ostatnio ochrzanił, żebym coś z tym zrobiła.
Może to głupie, ale wstyd mi brać faceta koło 40 na dywanik i mówić, że śmierdzi xD

Czy taką osobę można właściwie legalnie zwolnić albo uciąć wypłatę? Bo kilka razy dawałam do zrozumienia, żeby zwrócił na to uwagę ale jak grochem o ścianę (,)

#pracbaza #praca #problemypierwszegoswiata #kiciochpyta #rower
  • 136
  • Odpowiedz
@Agatk powiedz, że to jakis kretyński bait. Jeśli jesteś na stanowisku o jakies mocy kierowniczei i uwaga - wstydzisz - sie powiedziec swojemu poległemu pracownikowi, że nie przetrzega podstawowych zasad higieny, zamiast tego wolisz wysuwac jakies konsekwencje po kryjomu, to wyskakuje to poza skale żalu i nie nadajesz sie do swojej pracy..
  • Odpowiedz
@Agatk: Tez mieliśmy kiedyś w pracy dziewczynę która okrutnie śmierdziała. Poprosiliśmy kierownika żeby zwrócił jej uwagę wiec poszedł i z nią pogadał. Zaczęła biedna płakać, ze to nie jej wina, ze się myje ale jest chora. Mieliśmy pogawędkę o tym ze musimy to zaakceptować bo dziewczyna chora i tyle. Ale jakoś przestała śmierdzieć już na drugi dzień.

Zwyczajna rozmowa. Polecam po prostu powiedzieć. W innej firmie słyszałam o szefie który zrobił
  • Odpowiedz
@Agatk napisz kartkę "myj się jak do roboty przyjeżdżasz rowerem bo #!$%@? potem, a jak nie to zgłoszę to przełożonemu i cię zwolnią bo już była rozmowa na ten temat" poczekaj na odpowiedni moment i mu ją podrzuć.
  • Odpowiedz
@Agatk: Powiedz mu że zmienia się polityka sanitarna firmy i przełożony wymaga prysznica przed wyjściem do pracy i powstrzymywania się od większych wysiłków fizycznych do końca dniówki. Osoby nie zachowujące tego standardu będą brane w pierwszej kolejności pod uwagę przy ewentualnej redukcji zatrudnienia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Agatk: Ja na budowie miałem typa który butów z 3 lata nie zmieniał i cały tydzień w 1 skarpetkach #!$%@?ł. Na koniec dniówki ściągał skarpety i buty zakładał "wyjściowe" i szedł do domu. #!$%@?ło w #!$%@?. Ja byłem tam nowy i pytałem czy ktoś mu zwrócił na to uwagę. No każdy się wstydził. Zwróciłem mu uwagę i powiedział "no czas te buty zmienić". Ale nic nie robił. To dopiero jak kupiłem
  • Odpowiedz
@Agatk ja #!$%@?. weź chłopa normalnie na rozmowę, powiedz mu, że nieładnie pachnie i żeby nie odbierał tego jako atak ani nie brał osobiście. po prostu w pracy ma pachnieć, innym to przeszkadza i tyle. chłop zrozumie. a #!$%@?ć wypłate to powinni Tobie za brak umiejętności porozumiewania się z podwładnymi. Dawałaś mu znać? aluzje? #!$%@?. Jesteś kierownikiem, mówisz prosto z mostu i krótka piłka. Boże widzisz i nie grzmisz.
  • Odpowiedz
@Agatk to proste.
Wołasz go do siebie
On przychodzi i staje
Udawaj że robisz coś z papierami czy tam.mejla.wysylasz
Odwróć wzrok na niego i powiedz

Musisz coś zrobić w związku ze swoją higiena. Jeśli napotkasz na jakieś problemy typu brak możliwości skorzystania z zaplecza to proszę mnie poinformować
To tyle
Możesz wracać do obowiązków

Jasno krótko i nie daj mu możliwości wypowiedzenia się

;)
Daj znać jak poszlo
  • Odpowiedz