Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
zapytam tutaj
czy u was w korpo to normalna praktyka ze o chęci zmiany wewnętrznej jest informowany wasz przełożony? mam taka sytuacje- nic nikomu nie mówiąc bo i niby dlaczego jak to moje życie, zobaczyłem fajne ogłoszenie o prace u siebie. zaaplikowalem.....no po pewnym czasie odzywa się do mnie moja przełożona ze szkoda ze kłamałeś ze niczego nie szukasz . ja oczy jak 5 zl i pytam o co chodzi. a ta ze kontaktowała się z nią kierowniczka tamtego innego zespołu do którego aplikowalem i pyta się jej, tej mojej przełożonej, kiedy mógłbym odbyć rozmowę....no #!$%@? szok. co więcej po ustaleniu terminu widzę ze wysłała mi zaproszenie na rozmowę o prace...a tam w opcjonalnych jest ta moja kierowniczka.uważam ze to jest całkowicie nieprofesjonalne i nieetyczne. jakim prawem ja mam mieć zgodę przełożonej na szukanie pracy? #praca #korpo #pytanie #pracbaza #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60392083a6e343000ac025e4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 73
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli aplikujesz poprzez wewnętrzna platformę to istnieje prawdopodobieństwo że z momentem wysłania aplikacji twój przełożony z automatu dostaje powiadomienie o twojej chęci zmiany stanowiska.
@AnonimoweMirkoWyznania: > .uważam ze to jest całkowicie nieprofesjonalne i nieetyczne. jakim prawem ja mam mieć zgodę przełożonej na szukanie pracy?
Takie są procedury wewnętrzne. Twój przełożony/kierownik działu musi w tym momencie powiadomić dział rekrutujący jak szybko i czy w ogóle jest w stanie obsadzić twoje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 102
@AnonimoweMirkoWyznania: celem firmy jest osiąganie zysków. Co innego pozyskanie pracownika z zewnątrz, a co innego z działu tej samej firmy. To chyba oczywiste, że w interesie firmy jest ustalenie, w którym dziale będzie z Ciebie większy pożytek, a do tego potrzeba porozumienia przyszłego kierownika z obecnym. Myślałeś, że złożysz kwity do innego działu, pójdziesz na rozmowę, wezmą Cię, a Twój kierownik dowie się dopiero jak będziesz odchodził? xD
@AnonimoweMirkoWyznania: co to za festiwal #!$%@? w tych komentarzach xD Przechodzilam kilka razy miedzy dzialami w swoim korpo, za kazdym razem moj przelozony dogadywal warunki po rozmowie zakonczonej sukcesem xD Naturalne jest, ze jesli informuje sie przelozonego o probach szukania pracy to ma sie przerąbane xD Ale widac trzeba pracowac w normalnym miejscu, a nie w januszexie zeby takie podstawy wydawaly sie naturalne.
@AnonimoweMirkoWyznania: ja może nie korpo, ale przenoszę się w najbliższym czasie na inny dział i już podczas ustalania rozmowy rekrutacyjnej byłam pytana czy chcę, żeby aktualna szefowa wiedziała czy wolę to trzymać w tajemnicy (od tego zależało czy rozmowa będzie w godzinach pracy czy nie). Podejrzewam że gdybym chciała to trzymać w tajemnicy to szefowa dowiedziała by się dopiero po tym jak mnie wybrali.