Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
zapytam tutaj
czy u was w korpo to normalna praktyka ze o chęci zmiany wewnętrznej jest informowany wasz przełożony? mam taka sytuacje- nic nikomu nie mówiąc bo i niby dlaczego jak to moje życie, zobaczyłem fajne ogłoszenie o prace u siebie. zaaplikowalem.....no po pewnym czasie odzywa się do mnie moja przełożona ze szkoda ze kłamałeś ze niczego nie szukasz . ja oczy jak 5 zl i pytam o co chodzi. a ta ze kontaktowała się z nią kierowniczka tamtego innego zespołu do którego aplikowalem i pyta się jej, tej mojej przełożonej, kiedy mógłbym odbyć rozmowę....no #!$%@? szok. co więcej po ustaleniu terminu widzę ze wysłała mi zaproszenie na rozmowę o prace...a tam w opcjonalnych jest ta moja kierowniczka.uważam ze to jest całkowicie nieprofesjonalne i nieetyczne. jakim prawem ja mam mieć zgodę przełożonej na szukanie pracy? #praca #korpo #pytanie #pracbaza #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60392083a6e343000ac025e4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 73
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Jesteś dobrym przykładem, jakim to antysocjalnym dzbanem można być aby przy chęci zmiany działu w swojej firmie aplikować z zewnątrz przez wysłanie CV z wpisanym, obecnym pracodawca zamiast pogadać że swoim szefem i szefem tego działu gdzie chcesz aplikować wewnętrznie.
A nie można było jak człowiek pogadać z przełożonym na zasadzie: ‚ej, fajne stanowisko w dziale XX zrobili, może się nadam’.
Pracuję w korpo kilkanaście lat, zawsze w ten sposób poruszam temat przejścia wewnątrz organizacji. Raz nawet kiero sam mi podpowiadał co może być pozytywem na tamtym stanowisku i wystawił mi fajną opinię. Ja byłem normalny i on - wiedzieliśmy, że chcę się rozwijać i zmiana stanowiska mi to umożliwi. Żaden z
@AnonimoweMirkoWyznania: standard, który ja znam z korpo jest taki, że bezpośredni przełożony rekomenduje Cię na określoną ścieżkę rozwoju. Jak pojawia się wolna pozycja zgodna z tą ścieżką, to jest z przełożonym otwarta rozmowa na ten temat. Z punktu widzenia szefa, pracownik, który awansował pod jego skrzydłami to duży plus do oceny kompetencji menedżerskich.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czlapka: W sumie to nie ma tu znaczenia czy robił to wewnętrznie czy zewnętrznie ale to, że wpierw nie poszedł do przełożonego.
@tylkoczytam: Było nawet ciekawiej, bo to ja sam musiałem powiadomić przełożonego o rekrutacji. A jakbym przeszedł rekrutacje, to mój przełożony musiał się zgodzić na moje odejście. Często zdarzało sie, że przełożony się nie zgadzał. I to było główny powodem do zmiany. A także to, że przyszedł nowy dyrektor, który zmienić podejście do pracowników o 180 stopni.
@AnonimoweMirkoWyznania u mnie są procedury, że musisz powiadomić swojego przełożonego, że złożyłeś CV do innego działu. UJ z tym, że nawet na rozmowę mogą Ciebie nie zaprosić ale musisz powiadomić. XD Jak dla mnie w porządku by było jak by trzeba powiadomić przełożonego w momencie zaproszenia na rozmowę a nie gdy CV wysłałeś.
@AnonimoweMirkoWyznania: Twoj przelozony powinien byc pierwsza osoba, ktora sie o takiej decyzji dowiaduje. Ty masz 13 lat czy co? Powiem wiecej, w wielu firmach potrzebujesz poparcia i blogoslawienstwa swojego przelozonego aby zmienic dzial. Serio nie wiem w ogole skad zdziwienie.
@AnonimoweMirkoWyznania: Bait czy nie bait, ja jakiś czas temu miałem taką rozkminę na poważnie. Rozumiem pozycję korporacji, ale widzę większość pracuje chyba z super zajebistymi szefami, którzy jeszcze was zachęcają do zmiany działu, jeżeli macie taką chęć.

U mnie na przykład, praktycznie zawsze brakuje ludzi. Już widzę, jak jakikolwiek przełożony mówi "jasne, bierzcie go". Druga sprawa, przełożony już nie będzie cię traktował tak samo wiedząc, że próbujesz #!$%@?ć. Możesz się pożegnać