Wpis z mikrobloga

Oglądanie Bosakiej, to jeden z moich ulubionych guilty pleasure. Otyła babka jest ekspertem żywieniowym, w jakimś stopniu zrozumiałbym gdyby miała gigantyczną wiedzę teoretyczną i przekazywała ją w prosty sposób, ale jej teorie (które przedstawia jak prawdę objawioną) są co najmniej ciekawe tutaj parę z nich które rzuciło mi sie w oczy:
- w pieczywie jest kreda i gips
- tłuszcze nasycone zapychają żyły
- węglowodany są złe
- tłuszcze są złe
- barwniki spożywcze w słodyczach powodują nadpobudliwość u dzieci (nie cukier z tych słodyczy xD)
- izotoniki nie różnią sie niczym od płynu do mycia szyb bo maja ten sam barwnik i "dużo różnych dodatków".
- emulgatory są szkodliwe bo sklejają żywność
- fosforany w płatkach trują dzieci i wypukują im wapń z kości

Skoro taki laik jak ja wyłapie tyle bzdur to coś jest chyba nie tak. Babka jest uosobieniem wszystkich artykułów dietetycznych z "Pani Domu", "Naj" itp. często mówi jedno, żeby w innym filmie powiedzieć coś zupełnie sprzecznego. Wydaje się zupełnie nie rozumieć norm dodatków do żywności, jak małe ilości tych "chemicznych dodatków" są prawnie dopuszczone. Praktycznie nie słyszałem żeby kiedykolwiek wspominała o ujemnym bilansie kalorii.

https://www.youtube.com/watch?v=EbyuBfC9-NI
jeden z śmieszniejszych filmików, tutaj otyła babka poucza otyłą parę czego nie jeść i co robić żeby schudnąć, ciekawe czy ona ma lodówkę pełną marchewki i sałaty i własnoręcznie wędzonej szynki bez soli xD

#dieta #zdrowie #tvn #mikrokoksy bo niezły dzik z niej
RamzesXIII - Oglądanie Bosakiej, to jeden z moich ulubionych guilty pleasure. Otyła b...

źródło: comment_1611050418PapPWbJQxXTCIYzgOs3CSN.jpg

Pobierz
  • 74
@Darknes17: @PeterFile: @Clefairy: zgadzam się z wami że w odpowiedniej dawce te składniki mogą być szkodliwe, ale jej program nie ma za dużo wspólnego z rzeczowym wyjaśnieniem tego, nie mówi o dawkach jakie są szkodliwe i o dawkach wystepujących w jedzeniu. Wystarczy że jest coś na końcu składu, dawka która jest zupełnie bez znaczenia dla zdrowia, ona ten produkt już skreśla. Obejrzyjcie jakis jej program, ona dosłownie straszy jedzeniem