Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy. Mam pytanie odnośnie sakramentu bierzmowania. Czy i dlaczego przyjąłeś/aś ten skrament? O ile do komunii szliśmy jako osoby nierozumne, o tyle do bierzmowania już podchodzili nastolatkowie świadomi swoich czynów. Pytam z ciekawości, większość moich rówieśników #!$%@?ła szajs, żeby zaliczyć i przystąpili, ja już wtedy wiedziałam, że z KK jest mi nie po drodze. Jestem jednak ciekawa, czym kierowali się inni. Pytanie szczególnie do roczników z lat '80 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale też ciekawi mnie, czy młodsze roczniki inaczej na to patrzą, i czy moze teraz już mniej idą bo "tak trzeba".

#bierzmowanie #katolicyzm #kosciol #kosciolkatolicki #klechistan #sakrament
  • 118
  • Odpowiedz
@e3fa: Mysle, ze nawet jak jest sie ateista to warto. Nigdy nie wolno mowic nigdy, moze kiedys sie to przyda. Jak sie nawrocisz, albo przyszla zona bedzie chciala.
Ja osobiscie zrobilem to przez presje i nadzieje, ze kiedys znajde zone. Ale po roku na wykopie stwierdzilem, ze to niemozliwe xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@e3fa: ja ur. początek lat '90. Matka jest ultrakatoliczką i mi po prostu kazała ¯\_(ツ)_/¯ i tak kombinowałem z kolegami, że wrzucaliśmy swoje książeczki na początku mszy, szliśmy na piwko, kebaba i wracaliśmy po podstemplowana książeczkę
  • Odpowiedz
Tutaj 86. Nie rozkminiałem tego. Poszedłem, bo wszyscy szli. ¯_(ツ)_/¯

Tak, wiem - jak leming.
  • Odpowiedz
@Brzozq: he he :) Żaden facet mnie do katabasa nie zaciągnie, mój niebieski na szczęście sam nie chodzi do tego przybytku. Podobno również nie można być rodzicem chrzestnym, a ja od 11 lat jestem najlepszą matką chrzestną na ŚwIecie, chociaż nie mam bierzmowania i od ponad 20 lat nie byłam u spowiedzi. Nikt nie pytał o bierzmowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@e3fa: peer preszur. Po latach... w kilku życiowych sytuacjach było mi łatwiej, w kilku uniknąłem #!$%@? na rodzinnych obiadach.
W sumie opłaciło się płynąć w dół strumyka jak z niczym innym.
  • Odpowiedz
@MietekVodkaPower: a czy do otrzymania łaski i wszelkiego dobra od ducha świętego niezbędne jest bierzmowanie, czy na takową mogę liczyć bez tego, zwyczajnie czyniąc dobro, nie widząc nikomu?
  • Odpowiedz
@e3fa: Rocznik 96. Nie mam bierzmowania bo mi się nie chciało. Uważam, że to dobra decyzja ponieważ w razie bycia poproszoną o bycie świadkiem albo chrzestną mam dobry argument by odmówić.
  • Odpowiedz
@wykopyrek: ja na rodzinnych obiadach mam będę z reszty rodziny, bo wszyscy anty KK, a bierzmowanie mają ☺ więc u mnie pr na + ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DumnaAniemia: i zdarzyło Ci się odmówić i naprawdę nikt tego nie weryfikuje i wierzą, że trzeba mieć bierzmowanie do np. Bycia chrzestną? Wiem, że panuje takie przekonanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz