Wpis z mikrobloga

Za wiele treningów ostatnio nie wrzucałem, bo przestałem się nakręcać na 1rm jak głupi, zacząłem podchodzić do tego z totalnym luzem i bez żadnej pary, presji, więc i mniej ciekawie to wszystko wygląda heh.

Zmiana treningów, ograniczenie ciśnięcia za wszelką cenę, sprawdza się u mnie świetnie, dokładnie tak jak Louie Simmons mówił. Czyli do treningów max effort robienia 1rm podchodzić na całkowitym luzie, bez nakręcania się, a potem więcej sił przeznaczyć na asysty.

Dzisiaj wypadł akurat test 1rm w ciągu, poszło łatwe 285kg i na tym się zatrzymałem to nie był mój dzień, bez absolutnie żadnego nakręcania się i w gównianym pasie który właściwie nic mi nie dawał i nie mogłem nawet brzucha dobrze napiąć, no ale cóż za głupotę się płaci (zamówiłem nowego inzer-a 10mm single prong, ale wybrałem zły rozmiar xD).

Szczerze mówiąc nie sądziłem że ograniczenie tego nakręcania się na 1RM każdego tygodnia, może aż tak wpłynąć na moje samopoczucie. Robię więcej volume na treningach, a czuję się o wiele świeższy, o wiele mniej zmęczony przez cały dzień, lepiej i mniej śpie, do tego motywacji mam o wiele więcej na treningu.

#silownia #strongaf #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - Za wiele treningów ostatnio nie wrzucałem, bo przestałem się nakręcać n...
  • 16
  • Odpowiedz
to na deadlift barze? Ale wiesz, ze taki wózek nie przejdzie na żadnych zawodach?


@beefislife: Tak. Jeśli chodzi o mój ciąg, to cały czas mój najgorszy bój, ale porównując z tym od czego zaczynałem to teraz jest wręcz perfekcyjnie LOL. Nie czuję tego boju, i ciągle eksperymentuje z pozycją, napięciem itd. Ogólnie obserwuje że jest coraz lepiej, no ale kiedy będzie naprawdę dobrze? Nie wiem, za rok może? W mc ciągle
  • Odpowiedz
ja bym na twoim miejscu starał się szybciej wpychac biodro. co to za nuta?


@pkrr: Trafna uwaga, dokładnie z tym mam problem i wieloma innymi rzeczami też heh. To znaczy wiesz to jest świadoma niekompetencja z mojej strony. Właściwie cały ciąg jest na takim poziomie, i muszę myśleć o wszystkim, o tym aby nogi dać równo, dobrze zamkiem złapać, napięcie wygenerować itd... I zawsze coś ucieknie w takim wypadku.

Dlatego mam
  • Odpowiedz
no właśnie z dźwignia jest ten problem, ze masz jedno ustawienie. Niektórzy do ciągów nie zapinają dźwigni i robią na rozpiętym.


@beefislife: To znaczy wiesz nawet luzując bardzooo, mi pas przeszkadzał przez mechanizm dźwigni, przez mój bebech, ta dźwignia właśnie wbijała mi się i uniemożliwiała niskie założenie pasa.
  • Odpowiedz
Nie muszę niczego ci udowadniać. To, że ćwiczę dużo mniejszymi ciężarami niż ty nie oznacza, że nie mam prawa tutaj komentować. Chyba, że odbierasz to jak jakiś pocisk, no to sorki ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Mam_wiecej_niz_13lat: Bo wypowiadasz się, a ewidentnie nie masz o tym pojęcia. To są treningi max effort, 1REP MAX na dany dzień. Tutaj CELEM JEST WALKA z ciężarem czasem mniejsza czasem większa, ale
  • Odpowiedz
Bo wypowiadasz się, a ewidentnie nie masz o tym pojęcia. To są treningi max effort, 1REP MAX na dany dzień. Tutaj CELEM JEST WALKA z ciężarem czasem mniejsza czasem większa, ale walka, więc wychodzą wszystkie błędy i słabe ogniwa. I tak będzie właściwie zawsze przy takich treningach, bo poprawie jedno to wyjdzie drugie i tak w kółko, oczywiście staram się nie dopuszczać do absolutnych wypaczeń.


@IntruderXXL: Nie trzeba targać 3 paczek,
  • Odpowiedz
Dokładnie, technika przy maksach weryfikuje wszystko. Polecam filmy z zawodów Kamila Jaroty, perfekcyjna technika w martwym ciągu.


@Wegrzynski: Wiesz 10lat+ doświadczenia, to ta technika zupełnie inaczej wtedy wygląda. Ja ciągi robie nawet nie 3 lata (a w tym czasie miałem też pół roku przerwy) więc pogadamy za kolejne 3.

Zrobisz jak chcesz, ale zdecydowanie odradzam robienie 1RM zbyt często. To nie tylko moja opinia, ale to nie ma znaczenia.


@JanuszAndrzejNowak:
  • Odpowiedz