Wpis z mikrobloga

Trening to nie same sukcesy i rekordy...Wczoraj sprawdzałem 1rm w wyciskaniu, niestety wyszła lipa...

Ostatnimi czasy ostro cisnąłem cały czas, i niestety ale przesadziłem, do tego stopnia zmaltretowałem organizm, że nie byłem w stanie spać w nocy (a ja zawsze śpię jak dziecko).

Nie widziałem innej opcji niż ponad tydzień przerwy, co oczywiście pozwoliło mi na regeneracje, sen wrócił do normy, chęć do treningów, myślenia o treningach także. Z drugiej jednak strony potwierdziło się to co podejrzewałem, bardzo źle na mnie działają takie przerwy od treningów. Lekko ponad tydzień przerwy a na treningach czuję się po prostu jak obcy, wszystko nie wychodzi, wszystko jakieś ciężkie itd.

Teraz wracając do tego wyciskania, 2 tygodnie temu zrobiłęm PR 210kg wąskim chwytem na ławie. Wczoraj natomiast nie miałem świetnego dnia ale budowanie się do 1RM szło świetnie, 200kg wycisnąłem wręcz bez wysiłku, samo wyleciało i byłem pewien że pójdzie 220-230kg, więc nałożyłem, 215kg... I niestety nie dało rady, źle się ułożyłem, lewa strona puściła (plecy) I jak głupek jeszcze próbowałem się z tym siłować (będąc poza groove-m) co kosztowało mnie zbyt wiele sił. Wkurzony zrobiłem dłuższą przerwę i chciałem zaatakować jeszcze raz (czego nigdy nie robię, ale tym razem byłęm naprawdę zirytowany lol) I niestety to już tylko właściwie opuściłem i mnie odcięło.

Czyli licząc na podstawie wyciskań które zakończyły się sukcesem, dodałem w tym roku ~10kg do PR-a. Ale co ciekawe do wyciskania wąsko dołożyłem prawie 30kg :P 181x1 -> 210x1

W każdym razie, nie jestem w żaden sposób załamany tym wynikiem i czuję że stać mnie na te 220-230kg. Już w tym roku testować nowego 1RM raczej nie będę. Mam kolejny "termin" tzn marzec 2019 - miną wtedy 3 lata od czasu jak zacząłem ćwiczyć z głową, wtedy robiłem 147kg x3 zobaczymy jaki wynik będzie po równych 3 latach u naturala :)

Cały trening był krótki

Bench press 215x0 215x0
Close grip 2 board press 4x6 160kg
BB extension to nose (skullcrushers) 4x10 70kg
DB row strict + dead stop 3x10 52,5kg
Upright row (close grip) 3x10 70kg

#strongaf #mirkokoksy #mikrokoksy #silownia
  • 34
szczerze mówiąc nie, jestem na o wiele niższym poziomie, więc nie potrzebuję aż takich trenerów


@Kwiatuszek_Mateuszek: Specjalnie takie pytanie zadałem, bo w PL nie ma dobrych trenerów, naprawdę NIKOMU z nich bym nie oddał swojego programowania. Nawet jakby to ONI MI PŁACILI.

Nikt z nich nie jest dla mnie autorytetem, co się wiąże z tym że nikogo z nich nie byłbym w stanie słuchać.
  • 12
@IntruderXXL troche za duzo zadufania w sobie i za malo doswiadczenia. Ciagniesz 300 z garbem wazac ok 150kg, to tylko 2x masa ciala. Wyciskasz 1.5 masy ciala. Ohp - masa ciala. Wiec masz wyniki dosyc srednie, a biorac pod uwage forme to byly by jeszcze nizsze (ciag). Jest/bylo paru naturali w w PL ktorzy mieli w juniorach lepsze wyniki (kg), wazac mniej i prowadzili ich nasi trenerzy.
Fajnie ze robisz progres, ze
Ciagniesz 300 z garbem wazac ok 150kg, to tylko 2x masa ciala. Wyciskasz 1.5 masy ciala. Ohp - masa ciala


@bst: Po pierwsze, nie sądziłem że jesteś takim ignorantem żeby oceniać wynik tylko na podstawie masy ciała. Bo powinieneś wiedzieć że siła nie rośnie wprost proporcjonalnie do wzrostu masy ciała.

Kiedyś popularna były poniższe tabelki, wszędzie poziom elita właściwie (chociaż te tabelki są moim zdaniem zaniżone)

http://www.body-factory.pl/showthread.php?2725-Normy-si%C5%82y-przysiad-WL-MC-power-clean-wycisk-%C5%BCo%C5%82nierski-EXRX-NET

Ja wolę poniższe,
Sądzę, że przeceniasz możliwości dopingu w kontekście siły przy Twoich warunkach


@Poemat: Masz rację, sterydy nic nie dają, jakieś marne kilka kg do totalu i tyle. Nie wiem po co Ci wszyscy to biorą...
@IntruderXXL: Napisałem w Twoich warunkach, nie rozumiem po co ta ironia. Androgeny nie spowodują tylko czysty wzrost siły ale również zmiany w całym organiźmie, przy Twoich 160kg i wynikach nie będzie efektu "wow" jak u osób 2x lżejszych i mających kilkanaście % gorsze wyniki siłowe
  • 7
@IntruderXXL korelacja jest pomiedzy masa ciala a wynikami a Ty wazysz ponad przecietnie duzo. Ja jak sie upase o 10kg wiecej to podnosze srednio o 15 20kg wiecej. Nazywaj to jak chcesz, ale jak mam nad glowa wycisniete 130% wagi ciala to to cialo pracuje o wiele ciezej niz jak tam bedzie 100%. Z prostych praw fizyki. Wiec waga robi swoje. W innych bojach tez.
Piszac ze nie ma w PL nikogo