Wpis z mikrobloga

  • 13
#prawojazdy oblalem. Spoko zdarza się, nie przejmuje się zbytnio. Wyszło mi zbyt dużo błędów, w większości to są małe nie dociagniecia ale jeden błąd o którym mi powiedział egzaminator mnie nurtuje ponieważ wydaje mi się ze dobrze zrobiłem. Chodzi o znak z lamanyn pierwszeństwem.
Droga z pierwszeństwem prowadzi w prawo. Droga podporządkowana idzie prosto. Dostaje polecenie jechać na wprost czyli muszę zmienić oś(tak sie chyba mówi?) jezdni. Włączam kierunkowskaz w lewo by zasygnalizowac że jadę prosto, ponieważ gdybym miał kogoś z przodu od drogi podporządkowanej to brak kierunkowskazów mógłby z mojej strony sygnalizowac że jadę zgodnie z kierunkiem jazdy czyli droga główna. W każdym razie chyba rozumiecie o czym mówię. Pytanie. Czy jadąc na wprost na skrzyżowaniu takim jak to powinienem dawać kierunkowskaz czy nie?
Poniewaz egzaminator powiedział mi że nie mogę dawać kierunkowskazu jeśli jadę prosto.
sprawa - #prawojazdy oblalem. Spoko zdarza się, nie przejmuje się zbytnio. Wyszło mi ...

źródło: comment_lfGK9WEdqvL8ZYNndOe01xAWJBzqexfE.jpg

Pobierz
  • 101
  • Odpowiedz
@aanndrzej czy ja napisałem o sytuacji gdy nie ma świateł czy gdy nie świecą? Co do świateł to miałem na myśli duże skrzyzowania o ruchu okreznym, takie jak na przykład w centrum Warszawy, mimo że nijak się one mają do klasycznego ronda to w teorii niby nimi są. Jakie ma znaczenie czy rondo ma 500 metrów średnicy czy 50cm? Rondo to rondo, jedziesz po łuku i skrecasz w prawo, na #!$%@? tutaj
  • Odpowiedz
@Agemaker: podstawa? bo tak się składa, że jak zdawałam prawko takie były wytyczne ( ͡º ͜ʖ͡º) co więcej- nadal nie jest to zabronione szczególnie kiedy wjazd na rondo wiąże się ze zmianą pasa (co ma miejsce również w wyżej opisanej przeze mnie sytuacji).
@eragonn14: przed samym zjazdem z ronda wrzucam prawy kierunek, co tu wprowadza w błąd? i co to jest rondo miniaturowe?
  • Odpowiedz
jedziesz po łuku


@Agemaker: nie zawsze jeździsz po łuku. Jak pojedziesz na rynek do Krakowa, który na wjeździe ma C-12 i jest w kształcie prostokąta.

skrecasz w prawo, na #!$%@? tutaj kierunek w lewo?


@Agemaker: nie zawsze wjeżdżasz na rondo skręcając w prawo.

A teraz lecę do spania chyba, że podasz jakąś podstawę prawną, bo ja podałem już, a Ty tylko na chłopski rozum a nie przepisy.
  • Odpowiedz
@aanndrzej @absinth łopatologicznie wyjaśniona zasada działania ronda na obrazku, czego nie rozumiecie to ja nie wiem. Jakie wytyczne? Żeby wrzucac lewy kierunek na rondzie? Pokaż mi to w przepisach bo chyba coś mi umknęło. Zmiana pada okej, ale nie przy wjeździe na rondzie.
  • Odpowiedz
@aanndrzej wszyscy moi znajomi instruktorzy zgodnie uczą, że nie wolno włączać lewego kierunku na wjeździe na rondo i jeszcze nikt egzaminu nie uwalił przez to, magia...
  • Odpowiedz
  • 0
https://www.google.pl/maps/@51.4071876,21.9741084,3a,75y,16.86h,88.57t/data=!3m6!1e1!3m4!1s182M9LZP0s1rVsSZeC63EQ!2e0!7i13312!8i6656 To jest link do tego skrzyżowania. Droga główna idzie w prawo :) bo chyba temat was zainteresował


@sprawa patrząc na google street to nie wyobrażam sobie aby nie wrzucić kierunkowskazu w lewo jadąc na wprost. To logiczne, dajesz znać innym, że czytasz znaki (ta sama sytuacja jak z wrzucaniem prawego migacza na prawoskręcie- zawsze wrzucam choć nie mam innej możliwości skrętu więc po co to robić, nie?) i wiesz co robisz.
  • Odpowiedz
@Agemaker: ja nie wiem czego Ty nie rozumiesz. wjeżdżam na rondo jak na obrazku- ja to ten czerwony samochód, pomarańczowy kolor to moja trasa, żółty to kierunkowskaz jaki mam włączony natomiast czarne samochody stoją w korku. wjeżdżając na rondo wrzucam lewy kierunek- jadę po wewnętrznej stronie ronda- następnie wrzucam prawy kierunek, zjeżdżam do prawej krawędzi i opuszczam rondo.
absinth - @Agemaker: ja nie wiem czego Ty nie rozumiesz. wjeżdżam na rondo jak na obr...

źródło: comment_AjOGFjkNrLOV5MXdV72Q4r1QtEiYhzVa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Agemaker: skoro nie potrafisz pojąć dlaczego czasem warto go wrzucić to znaczy, że nie umiesz się dostosować do jazdy na drodze :) co więcej, zawału byś pewnie dostał za kółkiem widząc, że niektórzy na nakazie skrętu w prawo gdzie jest więcej niż jeden pas do wyboru wrzucają lewy kierunek- żeby inni wiedzieli który pas chcą zająć.
@aanndrzej: piwko mam ;) i może masz rację, nie warto, jeden z tych co
  • Odpowiedz
@absinth: A w jaki sposób ma lewy kierunkowskaz pomóc ;) ? Jak inny kierowca czeka przed rondem i widzi że jedziesz po rondzie z kierunkowskazem w lewo to skąd ma wiedzieć którym wjazdem wjechałaś i który zjazd dla Ciebie to ten z lewej? Co jeśli rondo ma tylko 3 wloty w kształcie litery Y? Co jeśli rondo ma 10 zjazdów jak na obrazku poniżej ( ͡° ͜ʖ ͡°
eragonn14 - @absinth: A w jaki sposób ma lewy kierunkowskaz pomóc ;) ? Jak inny kiero...

źródło: comment_2UA6rhQvAU7jxlFdVQYbVuNCV9BdmPX2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@eragonn14: może pomóc mi się wbić na lewy pas gdy prawy akurat stoi :) przy samym zjeździe wrzucam prawy, to raczej wydawało mi się oczywiste. wyżej wkleiłam obrazek, na którym widać o jakiej sytuacji piszę- i pokrywa się z Twoją definicją ronda miniaturowego (btw. skąd ja mam wiedzieć, że tu było skrzyżowanie kiedyś?).
  • Odpowiedz