Wpis z mikrobloga

@PurpleHaze:
"tylko raczej powinnismy dazyc do podwyzszania kwalifikacji, zwiekszania ilosci ludzi z wyzszym wyksztalceniem itd... Nie sadzisz? "

#!$%@? dają studia, to tylko wydłużanie młodości. Na 10 przedmiotów może 2 są faktycznie coś warte i coś nauczą, ale i tak po wszystkim jest się głupszym niż było.
@PurpleHaze: A nie można połączyć płatnych studiów z umożliwieniem dostepu do nich wszystkim?
Olejmy kwestie że ktoś już zapłacił za to w podatkach - życie nie jest sprawiedliwe. Więc jak to zrobić? Prosto - studia WSZYSTKIE finansowane kredytowo przez państwo. W skrócie idziesz na studia - płacisz za nie, ale dostajesz na to kredyt, oprocentowany w wysokości inflacji. Masz wtedy wszystko normalnie prywatne, ale każdego stać na studia. Tylko musi rozsądnie
@Reepo: Kiedyś prawie udało mi się skorzystać z usług szpitala na kamieńskiego. Pani doktor sugerowała mi żebym jednak szedł prywatnie bo mi plastyki nosa przy okazji tak krzywej przegrody nie zrobią. Po trzecim zapewnieniu że nie chce żadnej plastyki, interesuje mnie tylko i wyłącznie prostowanie przegrody w celu ograniczenia infekcji górnych dróg oddechowych i zapobiegnięciu kolejnych krwotoków, pani doktor oświadczyła:

-Jak już Pan tak chce to mogę zapisać na grudzień (był
@PurpleHaze: pozwoliłem sobie na bujanie się po kilku uczelniach w różnych miastach, bo mogę. Wszędzie jest jakiś zapychacz przedmiotowy #!$%@? potrzebny lub oderwany od sensu kierunku. Na IT masz socjologie, historie, filozofie xD
Na budowie maszyn to samo xD Przewrotnie na administracji i zarządzaniu masz #!$%@? matematyki i łacinę xD
@Reepo: Czy ci ludzie, którzy komentują w ten sposób (zakładając, że to nie trolle), chcą być leczeni przez felczerów? Czy oni #!$%@? chcą żołnierza z karabinem na każdy oddział, który będzie trzymał lekarza w pracy? Czy oni chcą żeby zostali tylko półdebile godzący się na pracę za 20zł, bo ogarnięci wyjadą z kraju?

Czy lekarz ma być jeszcze w dodatku samarytaninem i wolontariuszem? Sam fakt, że chce wykonywać ten niewdzięczny zawód
@Reepo: no to najlepiej faktycznie będzie usunąć bezpłatne studia - i mówię to jako ich beneficjent. Inaczej zawsze będziemy kształcić kadry które wyjeżdżają. A dla każdego kierunku lojałka z możliwym dofinansowaniem pod warunkiem podjęcia pracy w Polsce przez określony czas.
@PurpleHaze: to jest brak konsekwencji w działaniu rządu, oni robią wszystko tworząc wyjątki z dupy.
Studia medyczne - płatne, reszta publiczna
Zwierzęta - jedne można zabijać, drugich nie wolno, bo mają status zwierzęcia towarzyszącego
Zamknięcie sklepów w niedzielę - no tak, przecież pracownicy stacji benzynowych czy restauracji się nie liczą
Wymieniać można w nieskończoność, kretyni tam na górze siedzą.
@bnchx:

skoro my mamy płacić za studia jak w USA, to niech pacjenci płacą za leczenie - np. kilkanaście tysięcy dolarów za kilkudniową hospitalizację xD

Przecież ten argument nie ma sensu... Co za różnica od kogo lekarz dostaje kasę? Płacisz za studia -> zostajesz lekarzem -> dostajesz wynagrodzenie. W USA to z reguły nie pacjenci płacą bezpośrednio za Swoje leczenie tylko ubezpieczalnia. Osobiście popieram prywatną służbę zdrowia i wolałbym żeby moje
@Mirkosoft w USA tylko niewielki odsetek zarabiających najlepiej stać na takie ubezpieczenia, które pokrywają najdroższe świadczenia, u nas dostępne bez dodatkowych opłat dla każdego podatnika. Podobnie tylko najbogatszych stać na wysłanie potomków na studia medyczne - u nas może na nie dostać się każdy, o ile odpowiednio dobrze zda maturę. W obu przypadkach za te drogie świadczenia i studia płaci u nas państwo. Naprawdę nie dostrzegasz analogii?
studia dzienne na panstwowych uczelniach nie sa platne, bo czemu mialy by byc?

Skoro nie placa inz-mechanicy, nie placi IT, historycy i cala reszta, czemu chcesz zmusic do tego akurat lekarzy?


@PurpleHaze: Bo to żerowanie na reszcie społeczeństwa. Natomiast wcześniej niż wprowadziłbym studia płatne to odebrałbym patoli 500+.