Wpis z mikrobloga

czy też uważacie, że gry cyfrowe lub bardziej sklepy z nimi mogą kiedyś upaść


@Hanlan: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
twoja elektrownia też może kiedyś upaść i stracisz dostęp do prądu, to samo z wodociągami, takie samo gadanie
  • Odpowiedz
@Amenotejiikara Wodociągi i elektrownia są fizycznymi bytami i w przypadku upadłości może je przejąć inny podmiot. Jak upada sklep z grami, to możesz mieć "szczęście" jak w przypadku Stadii, gdzie gigant zwracał pieniądze (ale i tak np. postępy w wielu grach szły do kosza) albo gorzej jak z OnLive. A po np. Ubisofcie chyba nie spodziewałbym się zbyt prokonsumenckiego podejścia ( ͡º ͜ʖ͡º)

@wstanczyk Tylko karty perforowane,
  • Odpowiedz
@Jerry664: wyjaśnij mi co stoi na przeszkodzie żeby takiego steama przejęła inna firma, czym to się różni od "fizycznego bytu". Oraz pokaż mi ile dużych firm któe już rozwinęły sie na rynku i praktycznie są monopolistami upadły z dnia na dzień i zostawiły graczy na lodzie. Gadanie ze steam upadnie to jak gadanie że zaraz konieć świata
  • Odpowiedz
@Amenotejiikara: bardziej problematycznym jest fakt, że wygasają jakieś licencje (na samochód, na muzykę etc.) i potem chcesz obcować z tworem z którym obcowałeś lata temu i dostajesz na Netflix film z podmienioną ścieżką dźwiękową/gre bez części piosenek itd., co nie miałoby miejsca w przypadku fizycznego nośnika. Ale rzeczywiście czy to abo czy to kupowanie cyfrówki, to nie zmieni wiele (chyba, że gog)
  • Odpowiedz
@Shashek: jak fizyczny nośnik będzie musiał być powiązany z kontem to i tak skończy sie tak samo. Ludzie chyba nie do końca rozumieją że nawet na płycie to nie jest ich własność tylko licencja. Rozwiązaniem są jedynie torrenty.
  • Odpowiedz
wyjaśnij mi co stoi na przeszkodzie żeby takiego steama przejęła inna firma, czym to się różni od "fizycznego bytu".


@Amenotejiikara Tym, czym płyta od klucza online. Dopóki istnieje państwo, to masz na taką sytuację zerowe szanse, o ile nie dojdzie do fizycznej destrukcji (na co też szanse są minimalne).
Akurat Steam też jest gigantem i nie wiem czy ktoś mógłby aktualnie przewidywać ich upadek. Najwięksi gracze ogólnie nie znikają z dnia na
  • Odpowiedz
  • 0
@JGambolputty miras, odpowiedziałem na komentarz, że bez serwerów gry fizyczne nie działają. To nieprawda. Gdzie się w tej odpowiedzi doszukałeś, że napisałem, że działają wszystkie? xD Wymienisz na pęczki sieciowych gier usług, które nie będą działać.
  • Odpowiedz
@Jerry664:

Tym, czym płyta od klucza online

Po pierwsze to płyty też najczęściej na pc są powiązane z kontem, a po drugie to nie bo serwery firm takich jak steam są równie fizyczne co i fabryki i tak samo może je ktoś przejąć zakładając taki absurd jak upadek monopolisty.

A mamy też kwestię odbierania licencji na poszczególne gry

nic ci nie odebrali bo nic nie posiadałeś tylko korzystałeś może zacznijmy od
  • Odpowiedz
@Amenotejiikara: ale sklepy z grami już się zamykały i to nie jest nic nowego ;D
@Hanlan place abonament i gram. Nigdy nie słyszałem dyskusji przy Netflixie, że to jakiś problem ze nie kupuje filmu na własnośc.
  • Odpowiedz