Wpis z mikrobloga

@Metylo: no ale co zrobisz jak prawo jest takie, że ciężko wyrzucić kogoś. Jakby miał jakieś inne poświadczenie powiedzmy "systemowe", które mówi, że dana osoba jest wypłacalna to jest ok. A tak? Wynajmujesz komuś drogie bądź co bądź mieszkanie na "ładne oczy"? A tak przynajmniej jest jakiś cień nadzieji, że będą wypłacalni.
  • Odpowiedz
via Android
  • 334
@acpiorundc ponoć wynajmowanie to nornlny biznes, więc może pora zrozumieć, że trzeba ponieść ryzyko biznesowe?
Nie pasuje? Sprzedaj mieszkanie kup obligacje załóż lokatę whatever

don't hate the player hate the game
  • Odpowiedz
@Metylo: co jak co, ale dla rynku wynajmu to już nie ma żadnego ratunku - Ukraińcy ewakuują się na zachód, bekowicze będą przechodzili na własnościowe, w budowie jest pełno unitów, które zostały kupione przez inwestorów z myślą o najmie, do tego REIT i bardzo słaba demografia.

Ceny unitów mogą iść do góry, za rok może być i 50k /m2 w default city, spoko.

Natomiast ceny wynajmu, przez te wszystkie wymienione powyżej
  • Odpowiedz
  • 9
@Metylo ale ja mu sie wcale nie dziwie, bo sam ostatnio tego samego wymagam. Albo umowa o prace albo wyciag z konta. Kaucja 10.000 i platne za pół rok z góry. Jesli ktos nie ma takich pieniedzy to znaczy że dziaduje od pierwszego do pierwszego i nie warto mu wynajmować. (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@haha123: bzdury o tym wynajmie gadasz xd tak o tym wszyscy trąbicie na tagu, że ostatnio sam z ciekawości sprawdziłem i wynajem mieszkania 3 pokojowego w Krk nie na zadupiu ani nie w centrum to jest minimum około 4k. Od boomu na wynajmie spowodowanego naplywem uchodźców ceny spadły w dół może (subiektywnie) z 200zl czyli symbolicznie. A i jeszcze jedna kwestia - nie da się już praktycznie wynająć mieszkania na okres
  • Odpowiedz
więc może pora zrozumieć, że trzeba ponieść ryzyko biznesowe?


@Metylo: Jak na moje to z takimi wymaganiami co do lokatorów to ponosi ryzyko że nikogo nie znajdzie
  • Odpowiedz
@Metylo nie bywam w Polsce od lat ale ze to da się tak wynająć mieszkanie bez umowy o pracę / zaświadczenia o dochodach, trzech ostatnich wpływów z wypłat i czynszu trzy razy z góry ? Nic tylko się wprowadzać a później zasiedzieć XD pora chyba wracać do ojczyzny. A tak poważnie takie są wymagania na "zachodzie" i skoro Ciebie to dziwi, chcesz mi powiedzieć że jakiś random przy zarobkach w kołchozie za
  • Odpowiedz
Kaucja 10.000 i platne za pół rok z góry. Jesli ktos nie ma takich pieniedzy to znaczy że dziaduje od pierwszego do pierwszego i nie warto mu wynajmować.


@daeun: Jeszcze jakieś 3 lata temu jak szukałem mieszkań na wynajem mógłbym na to pójść, ba nawet bym wolał płatność z góry bo nie trzeba się yebać z wysyłaniem przelewów.
Obecnie mogę na to pójść, jeśli tą kaucję mi oddasz później powiększone o
  • Odpowiedz
@Metylo: Dobry biznesmen minimalizuje ryzyko straty.
Nie pasuje? Nie wynajmuj, mieszkaj z rodzicami whatever

there should be some proverb here
  • Odpowiedz
@Metylo no ale landlord xD przy podpisywaniu umowy snie ma przebłysku jakiejs kuwa nie wiem samodyscypliny, poszanowania swojego dobra, czy chociażby troski o dobro najemcy że kogoś #!$%@? poprostu może być nie stać żeby mieszkać w miejscu w którym chce? Nie kumam tego. Przecież takie wymagania jak umowa o pracę i rozmiar buta przy wynajmie powinny być regulowane odgórnie co nie prowadziloby do pato. Każdy mieszka na poziomie na którym może i
  • Odpowiedz
@Metylo: Ja robie podobnie tylko kaucja 3 miesiace a nie 2, jak sam mowisz - dont hate the player hate the game. To wlasciciele nieruchomości dyktuja obecnie warunki, zawsze jak patus chce oszukac to ma inne ogloszenia do wyboru. Ja juz sie przejechalem i nie popuszczam ludziom, bo maja #!$%@? w obcych.
  • Odpowiedz
Nie pasuje? Nie wynajmuj, mieszkaj z rodzicami whatever


@maciss: Nie pasuje że każdy sklep w Polsce ma większe ceny dla Polaków niż dla obcokrajowców? Nie chodź do sklepu.
  • Odpowiedz
@Metylo: nie dość że mają praktycznie pewny zarobek na samej sprzedaży mieszkania i przy okazji żerują na społeczeństwie wynajmując tak długo jak się da, to jeszcze chcą mieć zerowe ryzyko i wgląd we wszystkie dane lokatora xD.
Przecież to jest całkowita patologia i zerowa produktywność kapitału z punktu widzenia gospodarki, zagłosowałbym nawet i na lenina, byleby rozkułaczyć wreszcie landlordów
  • Odpowiedz