Wpis z mikrobloga

@Metylo: Nie studiowałem zarządzania i tak jak pisałem wystarczyłoby ci w 5min przeczytać w google o tym i miałbyś chociaż pojęcie na tyle żeby nie pisać takich bzdur o ryzyku, no ale wykopki klaszczą uszami, internetowe punkty się zgadzają więc jest git. Landlord jest śmieszny bo robi to co do niego należy i jeszcze na tym zarabia.
  • Odpowiedz
Nie pasuje? Sprzedaj mieszkanie kup obligacje załóż lokatę whatever


@Mandarex: Przecież to było nawiązanie do tego co sam napisałeś, nie pasuje? to nie wynajmuj, co jest złego w pokazaniu umowy o pracę?

Ogólnie to ci nie zazdroszczę, ale takie życie i kto tu przegrywa bo na pewno nie ja...
  • Odpowiedz
Landlord chce wglądu do umowy o pracę xD


@Metylo: a co w tym dziwnego? W cywilizowanym zachodzie - Francja, Niemcy jak chcesz wynająć mieszkanie (nie spelunę!) to standardem jest że właściciel chce wgląd we FRANCUSKĄ/NIEMIECKĄ (a nie robakopolską) UoP ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Metylo: to co on napisał to już standard. Też biorę od każdego takie dokumenty. Dużo ludzi marudzi i nie dostaje mieszkania ale dużo ludzi przygotowuje takie doksy jak chcę mieszkanie.
  • Odpowiedz
ponoć wynajmowanie to nornlny biznes, więc może pora zrozumieć, że trzeba ponieść ryzyko biznesowe?

Nie pasuje? Sprzedaj mieszkanie kup obligacje załóż lokatę whatever


@Metylo: w nieemczech wglad w umowe o prace to nic nadzwyczajnego. bez referencji od poprzednich landlordow ciezko cos wynajac.
  • Odpowiedz
@Metylo: ale gość ponosi ryzyko biznesowe tym, że może odstraszyć potencjalnych najmujących, a że sytuacja na rynku najmu jest taka, a nie inna, to mógłby zażyczyć sobie uprawnienia SEP lub ukończenie szkoły technicznej hydraulicznej co by mieć pewność, że ktoś wie jak użytkować część urządzeń w domu i sobie sam naprawi pierdoły, a nie jest sierotą techniczną.

Albo firma ma robić przez rok projekt dla jakiegoś klienta golodupca, co nie jest
  • Odpowiedz
  • 1
@Metylo: jakby mi landlord powiedział, że mam mu pokazać umowę o pracę to bym się obrócił na pięcie i wyszedł. No ale jak ktoś się na to godzi to mi nic do tego.
  • Odpowiedz
ponoć wynajmowanie to nornlny biznes, więc może pora zrozumieć, że trzeba ponieść ryzyko biznesowe?


@Metylo: a w jakim to normalnym biznesie ktoś komuś powierza coś o wartości miliona bez żadnego sprawdzenia? To bank też powinien dawać kredyt na mieszkanie bez sprawdzania dochodów? Tobie się pomylił biznes z kasynem, każdy biznesplan jest oparty na twardych liczbach a nie ruletce
  • Odpowiedz
@Metylo: Bank też bada twoją zdolność kredytową przy udzielaniu kredytu. Napisz do szefa szefów, żeby banki przestały bo trzeba brać na siebie ryzyko biznesowe i elo.
  • Odpowiedz
@Metylo: z drugiej strony, nie chcesz pokazac pita czy umowy, idz w cholee, pewnie cie nie stac albo masz lewe dochody, ktore mogo sie urwac i wtedy klops dla właściciela
  • Odpowiedz
@Metylo: na zachodzie europy wglad w payslipa z ostatnich trzech miesięcy to standard. Skąd landlord ma wiedzieć ze stac cie na mieszkanie za 1500 eur miesiecznie?
  • Odpowiedz
@Metylo: wiń polakuf (zero szacunku do nich) i politykuf przez których mamy prawo, które zabrania nam wyrzucić kobiet, mężczyzn i kogokolwiek kiedykolwiek z mieszkania, jak nie stosuje się do z\asad umowy.
  • Odpowiedz
@Metylo: no i ponosi sie ryzyko, przy czym w biznesie stara sie je minimalizowac.
W tym wymaga sie roznych rekomandacji, czy weryfikuje czy druga firma dostatecznie duzo juz zrobila w danej branzy i sprawdza ich najwieksze kontrakty z ostatnich lat etc. Normalna rzecz w biznesie.
  • Odpowiedz
@Metylo: straszne, niezłą komunią zawiało
P. S. Zaświadczenie o zarobkach jest w wielu krajach wymagane do najmu
Polaków w UK na początku też prawie zawsze o to pytali
  • Odpowiedz
trzeba ponieść ryzyko biznesowe


@Metylo im większe ryzyko, tym większa marża, a potem płaku płaku bo czynsz za wysoki albo Janusze wolą trzymać puste mieszkanie niż z niepłacącym lokatorem.

don’t hate the player hate the game


I wzajemnie xD Jak prawo nie chroni w ogóle właściciela, to może sobie urządzać konkurs w żonglowaniu na jednej nodze a i tak będzie miał chętnych.
  • Odpowiedz