Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu w wolnej chwili zazwyczaj w pracy wbijam się na niemiecką Wikipedię. Następne wchodzę w artykuł o jakiejś gminie / małym miasteczku, które dumnie chwali się zasłużonymi obywatelami i wklejam im zbrodniarzy wojennych, którzy żyli sobie w tym miejscu po wojnie :D

Zdjęcie dla przykładu.

Niestety często edycja wchodzi dopiero za 3-4 razem bo jest usuwana lub edytowana często przez gminę ale jestem uparty :D

Następne staram się edytować artykuł w Niemieckiej wikipedii dodając informacje, że obywatele tego miasteczka żyli obok zbrodniarza po wojnie ale im to nie przeszkadzało :D

Informacje o kogo chodzi w tym artykule:

August Bender. Zbrodniarz wojenny i lekarz w obozie koncentracyjnym KZ Buchenwald, który do 2005 roku mieszkał sobie spokojnie w małym Niemieckim miasteczku. Wszyscy sąsiedzi ba nawet całe miasteczko wiedziało kim jest najbardziej szanowany lekarz w mieście :)

W 1949 roku Bender rozpoczął pracę jako lekarz rodzinny w Kelz w gminie Vettweiss i praktykował tam do 1988 roku stając się najbardziej szanowanym lekarzem w gminie.

Więcej tu o tym zbrodniarzu:

https://wykop.pl/wpis/74066001/od-jakiegos-czasu-z-racji-ogromnego-wolnego-czasu-

#ciekawostki #jestemchory #wojna #niemcy #historia #wikipedia
Caracas - Od jakiegoś czasu w wolnej chwili zazwyczaj w pracy wbijam się na niemiecką...

źródło: temp_file2926320689083779311

Pobierz
  • 153
  • Odpowiedz
via Android
  • 1057
@farbowanylisek muszę to robić jak wychodzą potem takie cuda:

Ostatni czas przed śmiercią spędził w domu spokojnej starości w Düren, gdzie do końca lubił przeglądać "Freiwilligen", koleżeńską gazetę HIAG, przy kawie i ciastku, i rozmyślać o minionych czasach. 29.12.2005 August Bender zmarł w wieku 96 lat w Düren. W nekrologu burmistrz Vettweiß-Kelz z uznaniem nazywa go "naszym lekarzem" i oddaje hołd jego pracy jako lekarza wiejskiego: "Dr Bender znał swoją rodzinę, mówił
  • Odpowiedz
@Caracas z punktu widzenia sąsiadów nazistowska przeszłość to nie problem. tak jak dla Polaków spoko sprawa są nazistowskie sympatie ukraińskich braci. () ważne że uberek robi brrrr albo że lekarz z donbasu przyjmie od ręki
  • Odpowiedz
@Caracas: reinefart był po wojnie szanowanym adwokatem i burmistrzem z generalską emeryturą za wzorowe dowodzenie bohaterską akcja mordowania dzieci na Ochocie. Ale tam się po latach lokalsi kapnęli, że jednak trochę głupio z tym wyszło i fundnęli tablice, że za swoją głupotę przepraszają.
  • Odpowiedz
@Caracas: najszlachetniejsza inicjatywa od bardzo długiego czasu, ale będziesz miał mnóstwo pracy, bo tam w każdej wiosce myślą, że obok nich mieszkali tylko kucharze i muzykanci.
  • Odpowiedz
via Android
  • 120
@cytr0netx99 Nie wiem po co mieszasz w to Ukraińców. Robię to tylko by pamiętać o historii. Historii naszego kraju i by prawda nie była zapomniana. Tylko tyle.
  • Odpowiedz
via Android
  • 142
@PieknyWojciechPostrachDziewic Skoro zdają sobie sprawie to tylko na plus wychodzi zapisanie tego w kartach historii w tym wypadku na Wikipedii. Zresztą nie ja stawiałem mu tablice pamiątkowe i nie ja go zatrudniałem jako lekarza. Ale tak potwierdzam jakaś część zdaje sobie sprawę ale młodsze pokolenie - wątpię.
Dodatkowo temat 2 wojny światowej mnie interesuje i tyle ;)

Musimy przypominać o historii bo potem jest ona fałszowana i mówi się o Polskich obozach
  • Odpowiedz
@Caracas bo to te same mechanizmy. to, że cię bolą naziści to nie znaczy, że wszystkich bolą. czy to Niemiec czy Ukrainiec jako dodatkowy przykład. Co Dime boli, że Kola to nazista banderowiec? Dobry sąsiad, dzień dobry mówi. Tak samo ten lekarz z KL. na swoich sąsiadach nie eksperymentował i im pomagał.
  • Odpowiedz
via Android
  • 25
@RelaniU Wikipedia, książki, forum o II wojnie światowej - są oddzielne tematy o lekarzach, zbrodniarzach, którzy uniknęli kary + informacje co robili gdzie i jak żyli po wojnie. Oczywiście w języku angielskim. Potem łatwo idzie to zweryfikować już w internecie często na stronach jakiś uniwersytetów lub są linki na stronach muzeów obozów koncentracyjnych z dodatkowymi informacjami
  • Odpowiedz