Wpis z mikrobloga

Wczoraj przebiegłem swojego pierwszego spartana - 10km, 460m przewyższenia, 25 przeszkód.
To był mój pierwszy bieg z przeszkodami i ogólnie pierwsze wydarzenie sportowe od ponad sześciu lat. Jestem bardzo zadowolony zważywszy, że przygotowywałem się od września z przerwami zaczynając od zapuszczonego ziemniaka kanapowego.

Ogólnie bardzo spodobała mi się formuła i przygotowywanie pod to: trening siłowy wymieszany z biegiem przełajowym po lesie.

Trochę #chwalesie bo zrzuciłem 10kg podczas przygotowań.

Znajdą się inne mirki, które też lubią tą dyscyplinę?

#bieganie #sport #spartanrace #silownia #jaramsie
beethoven - Wczoraj przebiegłem swojego pierwszego spartana - 10km, 460m przewyższeni...

źródło: IMG_8324

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • 2
@Grzegiii: dzięki! Spartan w Beskidach musi robić super wrażenie! Gdyby mi termin nie kolidował to sam bym się chętnie zapisał.
Na runmageddona nigdy nie miałem okazji, ale jestem bardzo ciekaw jak bardzo się różni od spartana. 20 - to mega dużo. Jak się do nich przygotowywałeś?

@toshibaas Dzięki również! Tag w sensie że #ocr ? Tamten tag traktuje chyba raczej o "optical character recognition" ( ͡ ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@beethoven pierwsze starty to raczej tak trochę biegania, trochę siły. Od.jakiegos roku bardziej przeszkodowego trenuje i stawiam sobie ambitniejsze cele np. żeby pokonać wszystkie przeszkody + dużo więcej biegam. Runmageddon ma raczej bardziej zabawowa formule (mówię o open nie elicie). Czyli można wielokrotnie próbować zrobić dana przeszkodę więc też sporo nauczyłem się w trakcie biegów. Ale z biegiem czasu Runmageddon zrobił się taka masówka, mnóstwo uczestników i coraz droższe starty.
  • Odpowiedz
@beethoven staram się dbać o chwyt i podciągnięcia (ale wciąż nie jestem w tym jakiś dobry). Od kiedy mamy klatkę OCR w parku to tam starań się regularnie ćwiczyć różne przeszkody i kombinacje. Od stycznia chodzę do Ninja Arena i to już daje bardzo dużo bo 1. Bardzo dużo złożonych kombinacji 2. Ludzie w grupie którzy mega ogarniają, podpowiadają + można podpatrzeć sporo patentów. Chyba taka ogólna zasada to trening chwytu +
  • Odpowiedz
  • 1
@Grzegiii: dobry hint z tym kanałem, dzięki!
No niestety nie mam żadnej konkretnej siłowni tego typu. Jedynie stanowiska do kalisteniki w parku i monkey bary na siłowni. Trzeba będzie improwizować ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz