Wpis z mikrobloga

@sprynek: Teraz poza doświadczeniem stawia się duży nacisk na podejscie, dopasowanie do firmy. Jeśli facet ma takiego skilla, to stawiam , że jest trudny w obejściu. Firmy wolą brać ludzi mniej doświadczonych, ale kontaktowych.

Jak byłem TLem to miałem taki case, że dostałem gościa ze ślicznym, bogatym CV, chyba z 15 lat doswiadczenia w programowaniu i od razu mi menago powiedział: łeb jak sklep, ale trzeba popracowac z nim nad komunikacją.
  • Odpowiedz
Staż pracy nie oznacza umiejętności, można pracować 10lat - klepać ten sam schemat i na końcu zdziwienie że nic w sumie nie umiem (nie musi tak być w tym przypadku)
  • Odpowiedz
Ja nie mówię właśnie, że ci ludzie są lepsi. Nawet jakby byli to nie potrzeba ich wiedzy, bo tak samo dodają endpoints jak człowiek z 3 letnim doświadczeniem.


@BreathDeath: No właśnie na tym polega problem. Te ziomki z 8 letnim doświadczeniem z jednej firmy nawet tych endpointów nie potrafią dodać bo U NICH W FIRMIE TO ROBILI inaczej.

Jak byłem TLem to miałem taki case, że dostałem gościa ze ślicznym, bogatym
  • Odpowiedz
@OddajButa123 tak, UX designer to IT. Chyba że mówimy o jakims klepaczu makiet do stronek www. Sam jestem UX już ponad 10 lat. Nie mam nic wspólnego z jako taka grafika. Budujemy duży biznesowy saas, mam wiedzę o tym jak aplikacja jest zbudowana, jak mniej więcej działa, co się dzieje na backendzie. Jak projektować żeby performance był odpowiedni, które komponenty wykorzystać żeby nie robić dodatkowej roboty itd. Masę czasu spędzam na callach
  • Odpowiedz
@sprynek: To chętnie zatrudnia się juniorów? Bo tu piszecie, że rynek dla juniorów nie istnieje.

Może autor ma dobre intencje, ale jego styl wypowiedzi toksyczny, czuć roszczeniowość.
  • Odpowiedz
no to prawda, firmy nie moga dotrzec swoimi ofertami za psie pieniadze i milionem etapow rekrutacji do potencjalnych pracownikow ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@BrakWolnegoLoginu: Ale zobacz, że to się stało przez presje drugiej strony - kierownik zleca rekrutacje - w specyfikacji jest ogłosić się na 4 dużych portalach i zebrać aplikacje w skoroszyt - Tylko problem jest w tym, że tych aplikacji napływa dosłownie setki - jak
  • Odpowiedz
@sprynek: pewnie ziomek się nadawał, ale koniec końców wołał górną granicę widełek (jeśli jakieś były podane) lub kwotę z czapy i za każdym razem firmy znajdowały kogoś znacznie tańszego, a jedynie trochę słabszego lub na tym samym poziomie. Ciekawe kiedy ogarnie, że problem jest w nim, a nie w firmach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ogau: Doszedł do ostatniego etapu 8 razy, czyli bardzo dobry wynik. Możliwe, że na koniec zaczyna stawiać warunki jak wysokie wynagrodzenie czy praca zdalna, ewentualnie daje sygnał, że ucieknie jak znajdzie coś lepszego.
  • Odpowiedz
@cyk21: dokładnie. Z wiedzą musi być u niego okej, ale jakieś inne czynniki świadczą o tym, że jest coś nie halo z nim. Zresztą samo to, że chłop zrobił takie podsumowanie i je publikuje, pokazuje, że ma nierówno pod sufitem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ludziom z 10 letnim doświadczeniem niczego nie brak.


@BreathDeath: oj nie ;d

Ludzie są serio różni. Ktoś przez 10 lat mógł rozwiązywać problemy, które są te same i de facto ma 3 lata doświadczenia, tylko powtórzone 3 razy, bo robił to samo w kółko. Kolejna rzecz jest taka, że sporo ludzi ma problem z umiejętnościami miękkimi (imho umięjętności miękkie są o wiele trudniejsze do nabycia), bo "przecież nie po to został
  • Odpowiedz
Przecież on nie pisze nic, że mu się należy


@miszczu90: z wyraźną wyższością i pogardą odnosi się do osób jak sam to ujął w sposób wybitnie ambiwalentny "przesł#!$%@?ących", jakby właśnie za same lata mu się należało. Miałem kiedyś takiego buca +10 lat exp na rozmowie co w wymaganiach do pracy: Python, SQL i podstawy dockera i clouda na start powiedział że Pythona, żadnej chmury i dockera nie zna a z SQL
  • Odpowiedz
@aukolb: Poczytałem i faktycznie to jakiś toksyk. Pytają go kulturalnie co ma na myśli "HR to stan umysłu", a ten dalej obraża całe HR i wg niego "on tylko stwierdza fakty" xD
  • Odpowiedz