Wpis z mikrobloga

24 lata, 183 cm wzrost, waga 102 kg. Siedzący tryb życia - praca biurowa. Na tą chwilę brak aktywności fizycznej.
Chce schudnąć do 85-90 kg.
Czy zaczęcie przygody z odchudzaniem od 2200 kalorii to dobry pomysł?
Jeżeli nie to od ilu kalorii zacząć dietę? Chciałbym z głową schudnąć aby nie było efektu jojo.

#mikrokoksy
#waga
#odchudzanie
#zdrowie
#pytanie
#silownia
  • 19
  • Odpowiedz
@QWEDRY99: żeby nie było efektu jojo musisz zmienić tryb życia i nawyki żywieniowe na stałe. Efekt jojo występuje wtedy, kiedy ktoś przerywa „dietę” i wraca do tego co robił wcześniej. Sporo osób traktuje odchudzanie jak wyścig, widząc na wadze określoną liczbę wychodzą z założenia, że osiągnęli cel i to już koniec. Niestety to tak nie działa i trzeba się nastawić na kompleksową zmianę życia
Wylicz kcal jakąś aplikacją, trzymaj się kaloryki
  • Odpowiedz
@QWEDRY99: zacznij od tych 2200 i obserwuj wagę, rob raz w tygodniu pomiar ciała, pobierz sobie apke fitatu i kontroluj co jesz, staraj się jeść duże objętościowo posiłki i fajnie jakbyś w najbliższym czasie dorzucil do tego chociaż jakieś spacery, rower, może siłka
  • Odpowiedz
@QWEDRY99: trzeba czytać te etykiety ugułem, bo do wszystkiego dodaja cukier, ja jeszcze robiłem tak, że kupowałem jogurt naturlany i do niego jakieś borówki i nie słodziłem, po pewnym czasie słodkie mi zaczęło przeszkadzać ugułem i teraz jak pije coś z cukrem to mi nie smakuje jusz
  • Odpowiedz
@QWEDRY99: Wyjdź se z domu gdzieś na powietrze, nawet kurna do kawiarni na kawę, jedz generalnie byle nie fastfoody, ale za to regularnie.
lvl 28 here, 90kg przy 1,81m wzrostu i nie rośnie.
Moja aktywność fizyczna to po pobudce o 10 rano pominięcie śniadania albo max. 1 kanapka, zejście z 4 piętra w bloku do auta, jazda na poranne duże słodkie latte, potem z tą kawą jadę albo do zaznajomionego
  • Odpowiedz
@QWEDRY99: weź zwykły kalkulator gdzie wpiszesz swoje parametry, oblicz swoją bazowe zapotrzebowanie na kalorie i utnij z tego 100/200 kcal i obserwuj co się dzieje, jak waga spada to jest dobrze, jak nie to utnij kolejne 100/200. Między czasie zacznij powoli zmieniać swoje nawyki żywieniowe, czyli zjadaj mięso, nabiał, jaja, warzywa i owoce, ale rób to z głową aby było smacznie, słodkie napoje jak są problemem zamień na napoje zero, i
  • Odpowiedz
@QWEDRY99: bez żadnego ruchu maksymalnie 1800-1900 kcal - niżej nie ma co schodzić, tylko lepiej ruszyć dupę chociażby na spacery, o treningach oporowych nie wspominając
  • Odpowiedz
@QWEDRY99: 2200 Kcal powinno być ok, ale z 2 x w tygodniu rób jakieś cardio. Powiem Ci jak ja miałem: Kwiecień 2023 120,5 kg ---->> teraz 97kg. Zacząłem od liczenia kalorii (2000/dobę) i basen 2x w tygodniu. Mam 184cm wzrostu i jestem po 40' więc ty masz dużo większe szanse na sukces. Co mogę doradzić? Cierpliwość i konserwacja. Nie oszukuj siebie. Żadnych cheaty meal-ów srilów. Trzymaj się limitu kalorii. W moim
  • Odpowiedz