Wpis z mikrobloga

Jakie sosy polecacie na #redukcja ? Kupiłem czosnkowy z #kfd i jest nie do zjedzenia. Okropny, wodnisty i to nie tylko moja opinia..38zł do kosza... powinni wprowadzić mniejsze opakowania za połowę ceny. Aktualnie jem Develey Sos Czosnkowy i jest bardzo spoko. #mirkokoksy #mikrokoksy
  • 11
  • Odpowiedz
@M4rcin: sos czosnkowy z Develeya na redukcję? To jakaś niskotłuszczowa wersja?
PS: koszt produkcji takiego niskokalorycznego sosu sprawia, ze 2 razy mniejsze opakowanie kosztowałoby niewiele mniej niż opakowanie 900 g.
  • Odpowiedz
  • 0
@Damian_TS: zwykła wersja Develeya. Nie powiesz mi że koszt mniejszej wersji jest wyższy... Przecież leją to samo tylko do mniejszych/tańszych opakowań.
  • Odpowiedz
@M4rcin: nie mówię, że wyższy, tylko, że niewiele mniejszy. Na koszt produkcji takiego sosu składa się więcej czynników, niż same surowce i woda. To nie jest golonka na wagę. Łatwo to sprawdzić patrząc na sosy niskokaloryczne w mniejszych opakowaniach. Niektóre są nawet droższe niż nasz 900 g sos.
Poza tym, fajnie, że zestawiasz sos czosnkowy z 20 g tłuszczu na 100 g produktu z niskokalorycznym odpowiednikiem o zawartości 7,2 g tłuszczu
  • Odpowiedz
  • 0
@Damian_TS: po co mi sos z mniejszą ilością tłuszczu jak jest niejadalny?
Czym sie koszt produkcji Develay 400g za 6zł od tego Waszego? Develay też ma opcje 840g za 16zł. Chodzi mi o samo przelanie tego samego do mniejszej butelki...niech butelka 400g kosztuje 20zł. Wolałbym dać 20zł i w razie czego wyrzucić do kosza niż 38zł...Kupiłem jeszcze 2 inne sosy...mam nadzieję, że będą miały lepszy smak.
  • Odpowiedz
@M4rcin: cena sosu firmy, która produkuje tych sosów miliony i są dostępne w każdym sklepie, rożni się skalą i polityką cenową. Jak bym ich chciał aż tyle wyprodukować, to tez dostałbym lepszą cenę, bo wtedy jedna partia produkcyjna jest bardzo duża. Nastawiasz maszyny i klepiesz, odpada koszt przezbrojenia, mycia całej aparatury, wymiany opakowań, wymiany etykiet itd, a to wszystko ostatecznie wpływa na niższy koszt produkcji danego sosu, czy jakiegokolwiek innego, złożonego
  • Odpowiedz
@M4rcin salsa powinna być spoko bo w oryginale bazuje głównie na pomidorach, papryce i przyprawach. Tikka masala zobaczymy, ale skoro dużo mniej tłusty od oryginału czosnek nie podszedł to oceniam szanse pół na pół że będzie smakował. Kiedyś go stosowałem regularnie do ryżu, ale już mi się przejadł.
  • Odpowiedz