Wpis z mikrobloga

#silownia #mikrokoksy
Stoję przed zakupem hantli regulowanych - powiedzcie czy takie na zaciski na GŁADKIE gryfy są bezpieczne? Chodzi mi konkretnie o hantle Kawmet. W sensie można bez obaw robić w chwycie mlotkowym, czy wyciskanie zza głowy bez obaw o wypadek? Mówimy o obciążeniu 7,5 - 10kg na stronę(max 20kg na hantel), więc nie jakieś wielkie ciężary, ale jednak.
Ewentualnie dokupię zestaw zacisków i będę stosował podwójne, tylko trochę mija się to z celem bycia szybszym od zakręcanych...
  • 9
@mishka49: tylko chodzi mi o sytuację gdzie w ćwiczeniu hantel jest pionowo i cała waga napiera na ten zacisk. Tobie zacisk puścił przy zwykłym wyciskaniu na płasko?
W sensie można bez obaw robić w chwycie mlotkowym, czy wyciskanie zza głowy bez obaw o wypadek? Mówimy o obciążeniu 7,5 - 10kg na stronę(max 20kg na hantel),


@Iifeform: 10 kg to jest śmiesznie mały ciężar, oczywiście póki nie zsunie się z gryfu na baniak...
Jeśli planujesz żonglerki w pionie to kup lepiej gwintowany, co prawda więcej zabawy ze zmianą talerzy, ale większa gwarancja, że zostanie na hantlu.
@Iifeform: mam Kawmet 2x20kg i robiłem nimi skull crushery bez obawy o utratę twarzy. W pozycji młotka na zacisk napiera tylko 8.75kg, jakbyś bardzo szarpał to by zacisk zjechał o kilka mm, a nie tak, że nagle zjedzie z całej hantli. Gwinty to gówno
@Iifeform: kiedyś dostałem takie Marbo do zestawu sztang i obciążeń. Talerz spadł na podłogę przy dosłownie pierwszej próbie ćwiczenia w chwycie młotkowym.

Tu inna marka ale wątpię czy będzie różnica.