Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nie przebierając w słowach, jestem ulanym świniakiem będącym na granicy nadwagi a I stopnia otyłości.

Kilka razy podchodziłem do odchudzania, raz udało mi się zejść na granicę pomiędzy nadwagą a wagą prawidłową, jednak wróciłem tu, gdzie jestem teraz. A powód tego jest prosty: nie potrafię zmienić swoich przyzwyczajeń żywieniowych.

Kiedy jem to co teraz (czyli niekoniecznie dużo słodyczy, czy tłuszczu, a po prostu dużo), to nie potrafię skończyć na małej porcji, a smakuje mi to, więc biorę duże porcje.
Kiedy starałem się zmienić dietę na taką zawierającą więcej warzyw i ogólnie zdrowszą, to mi to po prostu nie smakuje. I to do tego stopnia, że zwyczajnie nie przechodzi mi to przez gardło. Sprawdzałem wiele różnych przepisów, ale za każdym razem, o ile pierwsze kilka razy potrafię się do tego zmusić (oczywiście nie dzień po dniu), o tyle w pewnym momencie mam po prostu odruch wymiotny jak to widzę.

Jak do tego podejść? Jak zacząć jeść zdrowiej, ale nie zmuszać się do tego?

Pytanie do osób w mojej sytuacji i takich, którzy mają to za sobą, jak wy to zrobiliście?

#odchudzanie #odzywianie #chudnijzwykopem #redukcja #dieta #zywienie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
@mirko_anonim półtora roku temu byłem w tym samym miejscu, na granicy nadwagi i otyłości i też wynikało to z nie umiarkowanych porcji.

Teraz jestem 22 kilogramy niżej niż w listopadzie 2022, więc:

Fitatu i liczenie kalorii - zainstaluj aplikację liczącą kalorie, ustal swoje zapotrzebowanie (aplikacja to potrafi) i trzymaj się około 10% poniżej niego. Kup sobie wagę kuchenną, max 40 złotych to kosztuje razem z bateriami, licz co jesz i wszystko DOKŁADNIE
@mirko_anonim: w diecie wcale nie musisz miec duzo warzyw, mozesz jesc smacznie i zdrowo. Mozesz podac przykladowe posiliki jakie zjadasz? Domsylam sie, ze jest tam sporo przetworzonej zywonosci/produktow. Po prostu zcaznij uzywac tych prduktow: mieso, nabial, jaja, warzywa i owoce + tluszcze (maslo, oliwa etc) - rob posilki sam, no i oczywscie na poczatek licz kalorie w jakiejs apliakcji aby zrozumiec kaloryke posilkow
@mirko_anonim może odpowiedź nie do końca na pytanie ale też mi się trochę ulało jakiś czas temu na tyle że źle mi z tym było. Zaczelem biegać, diety nie zmieniłem bo nie umiem się zmusić. Łatwiej mi iść biegać mimo że nie lubię i żreć to co wcześniej niż nie biegać a pilnować kalorii :)
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Nie nie potrafisz, tylko nie chcesz.
Gdybyś prawdziwie chciał to zmienilbyś swoje nawyki, które równie dobrze możesz nazwać przyzwyczajeniami.
Jak to się robi?, prosto i trudno zarazem. Prosto bo wystarczy postanowić sobie jakie nawyki chcesz zmienić, trudno bo musisz wytrwać w tych postanowieniach tak długo jak nowe nawyki przejmą rolę starych. Wytrwać, a nie się tłumaczyć jak małe dziecko tak jak to robisz teraz.
Weź się w garść,
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Każdy człowiek jest inny, a ja nie jestem ekspertem ale chciałabym się podzielić swoim doświadczeniem. Owszem, prawdą jest, że wystarczy mniej jeść, ale jedzenie potrafi uzależniać. Równie dobrze można powiedzieć alkoholików, że przecież wystarczy pić rozsądnie i nie będzie problemów. Przez wiele lat byłam uzależniona od jedzenia zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Psychicznie, bo bez jedzenia byłam poddenerwowana. Fizycznie, bo po 3, 4 godzinach od ostatniego posiłku zaczynałam
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): > Fitatu i liczenie kalorii - zainstaluj aplikację liczącą kalorie, ustal swoje zapotrzebowanie (aplikacja to potrafi) i trzymaj się około 10% poniżej niego. Kup sobie wagę kuchenną, max 40 złotych to kosztuje razem z bateriami, licz co jesz i wszystko DOKŁADNIE wpisuj do apki. To jest bardzo ważne. Nie na oko - wszystko co nie jest rukolą i inną zieleniną musi być zważone

@Bredko: fitatu znam
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): > Domsylam sie, ze jest tam sporo przetworzonej zywonosci/produktow.

@DrGreen_2: no właśnie nie, bo moja żona ma fioła na punkcie takiego żarcia i wszystko gotujemy sami, a takich przetworzonych produktów (prawie) w ogóle nie używamy.

Taki przykładowy obiad to np. ryż, brokuł na parze (jedno z niewielu warzyw, które jako tako lubię) i np. jajko sadzone, albo jakiś kotlet, czy udka pieczone.

@mirko_anonim: Mhm, jak nie ważę wszystkiego obsesyjnie Mirki to nagle sobie tyle brokuła nakładam, że tyję kilkadziesiąt kilo nie wiem kiedy :/ Słuchaj koleś, możesz sobie wypisywać tutaj co chcesz, my przeczytamy i przescrollujemy dalej, to tobie powinno zależeć, żeby ogarnąć swoje życie i nie zejść ze świata 30 lat za wcześnie. Nie tyjesz od brokułów na parze czy od tego, że nie chciało ci się ważyć obiadu i sypnęło ci