Wpis z mikrobloga

Szanowna społeczności mikro koksów,
W jaki sposób zabrać się za robienie maksów na płaskiej? Przed zeszczurzeniem na lato chciałem się jeszcze sprawdzić czy wycisnę swoją aktualną masę ciała, ważę aktualnie 84 kg. Wczoraj udało się wycisnąć 80 kg X 4 w trzech seriach, czwarta już tylko na dwa powtórzenia. Optymistycznie chcę wycisnąć te 85, ale myślę, że dam radę i 87,5 kg. Jak się do tego rozgrzać aby nie stracić siły na główny ciężar? Wziąć te 70% celowanego RM, pomachać z kontrolowanym ruchem i dokładać co seria rozgrzewkowa te %, zmniejszając ilość powtórzeń z 5 (70%), 4 (80%), 3 (90%), 2 (95%, 85 kg) i później dołożyć do tego te 2,5 jak porwę się na 87,5?

Drugie moje pytanie brzmi jak najlepiej zachować siłę redukując? Zostać na niskich powtórzeniach czy odwrotnie? Dbać o to by objętość się zgadzała, niezależnie od ciężaru?

Napiszę to za was: "No nie wyczymie, poziom pytań na tym portalu spada coraz bardziej". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia
  • 18
  • Odpowiedz
@NakSos: zrob jedna serię rozgrzewkową samą sztangą, potem jedna max seria z paroma 60 kg i jedna z 70. Nic więcej
Jak zrobisz tak jak opisałem w poscie to na bank nie wyciśniesz xD do maxow masz być rozgrzany ale wypoczęty, a nie po 10 seriach czlowieku
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Defined No trudno, we wrześniu znowu wrócę na masę, może się uda postanowienie noworoczne zrealizować, mityczną stówę na klatę.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@In_thrust_we_trust Trudno się będzie przestawić z trybu "jedz wszystko co w zasięgu wzroku byle nie za mało". Słodycze do 0 i alkohol do minimum i powinno pójść z 8 kg. 72 kg to ja może w gimnazjum ważyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz