Wpis z mikrobloga

Mireczki, pomóżcie - bo od szukania samochodu w Polsce można zwariować (°°

#tldr ;
Masz 30tyś. zł, raz w tygodniu robisz 300km a raz na 2 miesiące 700km, jaki samochód wybierasz?

Szukam samochodu na trasy, ale nie mogę się na nic zdecydować - mam za to parę typów.
Spodobał mi się 407 z HDi, poza tym Volvo wydaje się równie ciekawą opcją

Nie poszukuje luksusu, prym ma niezawodność i przestrzeń, z tego powodu szukam Diesla w kombi.
Proszę was o opinie/polecenia, jakieś ciekawe uwagi czy propozycje ( ͡º ͜ʖ͡º)


#samochody #motoryzacja #peugeot #volvo
Comboman - Mireczki, pomóżcie - bo od szukania samochodu w Polsce można zwariować (╯°...

źródło: peugeot_407_sw_2_0_hdi_sport_auto_large_49235

Pobierz
  • 232
@Comboman weź sobie E61 525d. To jest silnik 3-litrowy, ale dużo prostszy w budowie od tego wariantu z 3.0d. 197KM Ci śmiało wystarczy. Wersje poliftowe są ładniejsze wewnątrz i dużo bardziej bezawaryjne. Polecanko.
@Comboman właśnie na drugie stałe trasy gaz jest najlepszym wyborem. Skąd w ogóle takie założenie xD Tania eksploatacja benzyny/gazu i tanie paliwo. Wtedy wyrównuje się to z dieslem, który mało pali, ale serwis drogi.
@Comboman: osobiście polecam Ci auto z silnikiem HDi, bardzo dobre motory. Osobiście jeździłem też wielokrotnie autami z TDI i uważam je za równie dobre, chociaż tutaj trzeba bardziej uważać by wybrać dobrą wersję bo niektóre były nieudane. Benzyna z LPG też fajny pomysł oczywiście, ale to już Twoja sprawa jak dużo miejsca w bagażniku potrzebujesz. W mojej pracy by niestety nie przeszło.
@Comboman: ktoś kiedyś dał mądrą radę odnośnie kupowania auta używanego: patrz najpierw na jego stan, a później na znaczek na masce i model. Wybierz kilka modeli i kup ten egzemplarz, który będzie miał najlepszy stan.

Podobnie z wyposażeniem (oczywiście jeśli Ci na nim zależy). Możesz znaleźć model mający fajną ceną, ale co z tego jak będzie golasem. Zwróć na to uwagę, bo można się nieźle zdziwić.

ja po przejrzeniu ofert w
@Comboman: Kup sobie jakas Astre, sprawdz ladnie i za grosze bedziesz mial spoko samochod. Ewentualnie jak chcesz cos wiekszego to Signum jest fajne. Czesci raczej tanie, kazdy to zrobi i spoko samochod za grosze. Z Signum do 20 sie wyrobisz chyba a reszta do skarbonki zeby miec spokojna glowe.
@AfterPartyBarty: Ogólnie to opinie takie jak Twoja się biorą z typowego myślenia 'hue hue francuzy to się walą raz po raz'

Wiadomo, zależnie jaki silnik wybierzesz i jaką wersję bo są bardziej i mniej awaryjne ale ja miałem swojego leciwego 407 SW i na mechanika wydawałem może 500 zł rocznie mając przebieg 260k

@Comboman Mimo wszystko niepolecę. Długo nim jeździłem (i starszą wersją z 2005 roku) i był wygodny, dobre zawieszenie
@Comboman od razu Ci powiem. Daj sobie spokój z 407 bo to dziadostwo. Co prawdę hdi były udane ale to już stare auta i będą się sypać. Sam jeździłem 5 lat sw w 2.0 benie z gazem ale ostatni rok to był strzał 4 miesiące w miesiącu u mechanika. Poszło 5 koła na naprawy i pozbyłem się dziadostwa za 7500. Nie ma tego syfu już od 4 lat ale źle to wspominam.
@Comboman W tym budżecie kupisz używanego 8-10 letniego, albo starszego diesla z nalotem pod 200k. To nie są diesle z lat 90, które po milionie były dopiero porządnie dotarte. Kupisz takiego, pojedziesz do serwisu bo "czasem ciężko pali i trochę nierówno pracuje" i się dowiesz, że remont i czyszczenie układu paliwowego to 15-20k.
Poważnie, mordo, nie ładuj się w używanego diesla.
Jakąś spoko benzyna, jak zależy Ci na ekonomii to załóż LPG
@Comboman nie żałuj grosza na raport po numerze VIN. Sam auta szukam i to jest abstrakcja. Znalazłem fajne, 1 właściciel od nowości, rozrząd całkiem niedawno wymieniony, przebieg poniżej magicznej granicy 200k. I co się okazało - 2x sprzedawany, a właściciel ostatnie pół roku jeździł nim na wstecznym bo przebieg spadł. A opis był taki że ktoś może brać bez sprawdzania.