Wpis z mikrobloga

Mireczki, pomóżcie - bo od szukania samochodu w Polsce można zwariować (°°

#tldr ;
Masz 30tyś. zł, raz w tygodniu robisz 300km a raz na 2 miesiące 700km, jaki samochód wybierasz?

Szukam samochodu na trasy, ale nie mogę się na nic zdecydować - mam za to parę typów.
Spodobał mi się 407 z HDi, poza tym Volvo wydaje się równie ciekawą opcją

Nie poszukuje luksusu, prym ma niezawodność i przestrzeń, z tego powodu szukam Diesla w kombi.
Proszę was o opinie/polecenia, jakieś ciekawe uwagi czy propozycje ( ͡º ͜ʖ͡º)


#samochody #motoryzacja #peugeot #volvo
Comboman - Mireczki, pomóżcie - bo od szukania samochodu w Polsce można zwariować (╯°...

źródło: peugeot_407_sw_2_0_hdi_sport_auto_large_49235

Pobierz
  • 232
wszystkich pseudo ekspertów, weź taki który Ci sie podoba wizualnie, taki, który bedzie cieszył Twoje oko, taki, przy którym Twoje serduszko bije szybciej. Nie ma znaczenia marka, one wszystkie się #!$%@?ą i wszystkie trzeba serwisować.


@daeun: za 30k to powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Comboman: Zobacz sobie pierwsza wersje peugeota 3008 z 2.0 hdi ( chyba 150km). Jest bardzo brzydki (moim zdaniem) ale chyba dlatego troche tanszy xD. Dobre ma opinie z tego co czytalem no i jest pojemny. Albo rozejrzyj sie za laguną po prostu w 2 litrowrj benzynie/diesku. Volvo 2.4 185km D5 posiadam i nie polecilbym (chyba ze znasz sie super na autach lub ogladasz z mechanikiem)
@daeun no nie do końca. Wybór modelu jak najbardziej, ale każdy producent ma w swojej gamie silnikowej jednostki totalnie nieudane, obciążone wadami konstrukcyjnymi, które mimo debilnego powiedzenia „jak dbasz tak masz” będą się pier@&8ić jak rumuńska prostytutka. Najpierw wybrać model, później poczytać o silnikach. A jak się nie ma pojęcia o samochodach w ogóle , to myślę, że przy zakupie auta za 30k warto już wydać te 500/1000 zł i zamówić sobie
@Comboman: Jeszcze niedawno miałem taki sam dylemat. Skończyłem na używanej hybrydowej Corolli w kombi z salonu i nie żałuję. Polecam się rozejrzeć. Lepiej kupić takiego pewniaka z salonu niż marnować czas na januszy z olx.
@pejczi Właściwie nie wszyscy wiedzą ale faktycznie w fordach są silniki diesla z grupy PSA. Właściwie w takim mondeo mk5 praktycznie najlepszy wybór. Szkoda że nie ten pułap cenowy. Ale jak czytam Focus mk3 też miał 1.6 i 2.0 od PSA
@Lonsky Auris jest spoko, ale to całkiem małe auto. Na miasto i okolice to tak, ale nie na dłuższe wypady. 1.4 na trasy po 300 i 700 to trochę masochizm imo, chyba że same autostrady wokół.