Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć. W przyszłym roku myślę nad zakupem nieruchomości. Świadcząc usługi #programista15k na #b2b z przychodem 35k PLN/mc i 5-7k netto kosztów(księgowa, leasing, paliwo, elektronika) jaka forma opodatkowania byłaby dla mnie najlepsza pod kątem liczenia zdolności kredytowej?

Ryczałt czy liniowy z IPBox(~80%)?

Obecnie lecę na ipbox, więc już nie liczę kosztu uzyskania interpretacji.

#kredythipoteczny #kredyt2procent #kredyt



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
  • Odpowiedz
35k/mc i nie ma nieruchomości? Nie pachnie ściemą nic a nic ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@francoisinho: Najpierw dałem plusa, bo też mi tak brzmi jak bait.

Ale potem sam się zacząłem zastanawiać, jakbym teraz dostał bardzo dobrą ofertę na kontrakt i na nią przeszedł z UoP, to na jaką zdolność mógłbym liczyć zakładając, że mam już kasę na całe mieszkanie, ale chcę je kupić na kredyt, a
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @francoisinho @WaveCreator Tag 2% dałem dla zasięgu, bo wszystkie kwestie kredytowe teraz tam latają…

Dodam, że generalnie podejrzewam że liniowy wykazuje się większą zdolnością, ale…
może w przypadku takich kosztów liczony dochód na ryczałcie będzie większy, bo bank przyjmuje jakiś procent przychodu i rejestr VAT jest mało istotny?

  • Odpowiedz
35k/mc i nie ma nieruchomości? Nie pachnie ściemą nic a nic ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho: ja mam 21k/mc i nie mam samochodu bo mnie nie stać ;) a znajomy z firmy ma już pewnie zaoszczędzone z 700k, a mieszka na pokoju z rodzicami... różni ludzie różnie żyją
  • Odpowiedz
35k/mc i nie ma nieruchomości? Nie pachnie ściemą nic a nic ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho: no a jak miał wcześniej 16k netto b2b czyli 12k na rękę bez urlopów? Teraz żeby mieć kredyt na sensowną nieruchomość to musisz mieć 20% wkładu własnego, 60m2 * średnia cena 15 000 zl/m2 to 900k, wkład własny 180k. Dom 120m2 pod miastem to też z 1 000 000 - 20%
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @bruce: uśredniłem, ale głównie leasing auta z ratą ponad 4k netto, leasing macbooka 500, księgowa 300, aktualizacje stanowiska pracy, jakiś tel i słuchawki raz rocznie

Do wszystkich wyżej @WaveCreator @nad_czlowiek @TomSz: mam już jedną nieruchomość, którą po spłaceniu hipoteki zapewne sprzedam za melona, jestem ciekawy na ile mógłbym sobie wtedy pozwolić :) wraz z niewielkim dochodem partnerki celowałbym w kolejną hipotekę gdzie pożyczylibyśmy 1 -
  • Odpowiedz