Wpis z mikrobloga

Ten człowiek powinien zostać w jakiś sposób uhonorowany, dzięki niemu w skali kraju zaoszczędzono ileś miliardów PLN na zapewne i tak spartolonej robocie, a wielu ludzi odkryło że ta budowlanka to żadna religia/czarna magia, tylko kwestia nauki.
Sam z Mariem na ekranie obok kładłem płytki w pokoju i zaoszczędziłem wtedy 1500 zł.
#budownictwo #budowadomu #budujzwykopem #januszebudownictwa #mariobudowlaniec
Tomek3322 - Ten człowiek powinien zostać w jakiś sposób uhonorowany, dzięki niemu w s...

źródło: 74660_559425b82a07e

Pobierz
  • 117
  • Odpowiedz
@Tomek3322: niby tak, ale ja jakoś miałem opory uczyć się budowlanki w miejscu, w którym mam mieszkać xD
Najlepiej byłoby poćwiczyć 2-3 razy pewne czynności u kogoś, a dopiero potem zabrać się za podwieszane sufity czy gładzie, bo tego nie idzie tak łatwo cyk fuch naprawić, jak coś pójdzie nie tak xD
  • Odpowiedz
  • 13
@Iskaryota: co nie, wszystko da się naprawić. Akurat sufit podwieszany to jedna z prostszych rzeczy do zrobienia. Byle był poziom.
A szpachlowanie takiego sufitu i malowanie można pominąć, są różne sposoby wykończenia sufitu.
Jedną z moich pierwszych prac w mieszkaniu był sufit podwieszany, 5 lat już wisi.
Gładzie na ścianach to też żaden problem, też od tego zaczynałem. W mieszkaniu była farba kredowa, wszystko zdzierałem i kładłem najpierw gips szpachlowy,bo aż
  • Odpowiedz
  • 31
@paww: akurat wszyscy "koledzy" (?) z podstawówki o których wiem, są obecnie budowlańcami, to najgorsze męty, które miały najgorsze oceny i z którymi się regularnie napierdzielałem po mordach, celem obrony.
  • Odpowiedz
@WrocilemAleZInnymLoginem: a jaki był największy redflag dla ciebie? Raczej się tłumaczy jak coś robi na łatwiznę, głównie u siebie. Płytki na płytki po gruncie szczepnym?
Ale rozumiem rozkimny, bo w tle leci "Do it right, just do it" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tomek3322: w domu rodzinnym jest kawałek miejsca w starej sieni i sie zastanawiam czy mając zerowe pojęcie o budowlance mógłbym tam drugą skromną łazienkę postawić kibel+wanna :> najbardziej skomplikowane wydaje mi się przyłączenie kanalizacji i ogrzewania.
  • Odpowiedz
@Tomek3322: z Mariem stawiałem geberita i kleiłem płytki po tym, jak poprzedni przerdzewiał od drobnej nieszczelności (kropla drąży "skałę"). Od tamtej pory oglądam go regularnie.
Mam tylko zastrzeżenia do elektryki (inż. elektryk here). Może to nie takie błędy, żeby stało się coś poważnego, ale widać, że to nie jego działka i robi się to po prostu inaczej (np. jego kuchnia)
  • Odpowiedz
@Tomek3322: prawda, ja z Mario i Remont4you zaoszczędziłem dziesiątki tysięcy i pewnie jeszcze więcej nerwów xD Budowlanka to prosty temat. Robiłem hydraulikę, elektrykę (po zrobieniu sprawdzał uprawniony elektryk jak coś), gładzie, malowanie, wylewki, ocieplenie, zabudowy gk, geberity, kładzenie podłóg i wszystko jest zrobione prima sort. Wyceny jakie padały od mistrzów fachu to mnie zwalały z nóg, bo to rzeczy które zrobi każdy kto posiada mózg i nie ma problemu z ubrudzeniem
  • Odpowiedz