Wpis z mikrobloga

Dzisiaj 117. urodziny, a więc tyle, ile nie mają nawet najstarsi użytkownicy Wykopu, w tym ja, obchodziłby León Klimovsky, argentyński reżyser, od lat 50. mieszkający w Hiszpanii, który tworzył kino gatunkowe – od filmów historycznych i przygodowych, przez westerny, po horrory. Chciałem wkleić tu jakieś zdjęcie, na którym wyglądałby na poczciwego, starszego pana, żeby dowcipnie wyeksponować dysonans między jego aparycją a jego twórczością, ale raz, że łatwo dostępnych zdjęć jest niewiele, dwa, że na wszystkich wygląda drapieżnie, chytrze i lubieżnie, czyli tak jak można by się spodziewać po twórcy takich dzieł, jak „Orgia wampirów”, „Wilkołak kontra kobieta-wampir”, „Dr Jekyll y el Hombre Lobo”, „Rebelia umarłych” czy „Último deseo” („The People Who Own the Dark”).

Jeśli nie wiesz, jak zmarnować resztę życia, a przynajmniej jego część, a bardzo byś tego chciał, to oglądanie takich filmów wydaje się dobrym pomysłem. Wiem, bo sam praktykuję.

#filmy #film #horror #kinoklasyb #filmoweimpresje
podsloncemszatana - Dzisiaj 117. urodziny, a więc tyle, ile nie mają nawet najstarsi ...

źródło: León Klimovsky

Pobierz
  • Odpowiedz