Wpis z mikrobloga

@Burczan: #!$%@? totalnie z sufitu. W zasadzie ktoś zadał pytanie, przedstawiając prawdopodobnie sytuację dużej grupy <40 lat. W dodatku dodał post anonimowo ze względu - możliwe - aby nie zostać zlinczowanym pod swoim nazwiskiem właśnie przez takie osoby jak autor wątku. Prawdopodobnie w komentarzach było #!$%@? czy mózgu nie mają myśląc o kredycie z dzieckiem i zarabiając 7k netto.
Nie wiem gdzie mieszka autor posta na fb, ale jeżeli np. w
Daleka jestem od oceniania cudzych zarobków, bo różnie bywa, ale żeby decydować się na dziecko w takich warunkach, to trzeba nie mieć rozumu


@Burczan:

spytaj sie swoich rodzicow, przy jakim poziomie zarobkow zdecydowali sie na ciebie

tylko zeby nie wyszlo, ze jestes dzieckiem wariatow.
@Burczan: Nie 15000, a 7200 i przy takich pieniądzach można normalnie żyć i mieć rodzinę. Może nie będzie ekskluzywnych wakacji, najnowszych modeli telefonu, najdroższych ciuchów i latania za trendami ale bez problemu można żyć, zadbać o podstawowe potrzeby i czerpać radość z czasu spędzanego w rodzinnym gronie.
@zeszyt-w-kratke: @Burczan

Cieżko coś powiedzieć i porównać, bo co innego 7200 +500 w Warszawie a co innego w jakiejś wsi czy mieście 10k mieszkańców.
Tak czy siak przy tej inflacji i kosztach życia to nawet na wsi za to nie poszaleją.
Niestety ale problemem jest też samo planowanie rodziny i przyszłości u większości polaków. Zamiast czasem przesunąć dziecko w czasie o rok dwa, to potem dzieje się tak, że pary mają
Daleka jestem od oceniania cudzych zarobków, bo różnie bywa, ale żeby decydować się na dziecko w takich warunkach, to trzeba nie mieć rozumu.


@Burczan: gdyby ludzie o takich zarobkach nie mieli mieć dzieci to dzietność w pl by nie istniała XD
@Burczan: Nie do końća rozumiem. Widzę tu jakieś średnio 7500-8000 wpływów na konto miesiecznie i to za mało żeby mieć dziecko?

To ile młodzi rodzice muszą zarabiać? po 15k na łebka?
@ATAT-2: mieszkanie 60m2 kosztuje 800k + 3k/m2 wykończenie, razem bańka, z odsetkami 2,1 miliona, rata 5800zl

Jak przeżyją za 1200zl na 3 osoby znaczy że ich stać ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Do tego jest mnóstwo miejsc gdzie jak masz problemy to ci pomoga


@stan-tookie-1: mmm, socjalizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

z takich zarobków da się utrzymać, moi znajomi (trojmiasto) tak żyją z kredytem i stać ich nawet na przyzwoite wakacje raz na kilka lat. ale nie mają bombelków. no i mają dzianych starych a to zawsze duże zabezpieczenie.

inna sprawa - tysiąc premii rocznie? wstyd by mi się
@sylwek2k: Nie muszę pytać, wyżej pisałam, że jestem dzieckiem takich właśnie rodziców i jest to jedna z gorszych rzeczy, która się może dziecku wylosować na starcie. Ktoś kto tego nie doświadczył, nie będzie wiedział o czym mówię, ale to nie chodzi już nawet o zabawki czy nowe (nie jak ktoś wyżej pisał szpanerskie, tylko po prostu nowe) ubrania. To odbija się też na hobby, bo rodziców nie stać, więc żadnego nie
mieszkanie 60m2 kosztuje 800k + 3k/m2 wykończenie, razem bańka, z odsetkami 2,1 miliona, rata 5800zl


@nad__czlowiek: Powie mi pan panie Jackowski, jak pan przewidział wysokość ich wkładu własnego, i to na poziomie '0' ?
mmm, socjalizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Cadfael: nie chodziło mi o państwowe instytucje tylko prywatne inicjatywy. jakieś fundacje, grupy na facebooku, lokalne społeczności itd. Sam oddałem sporo rzeczy dla dzieci za darmo, dostałem też sporo.obecnie może uzyskać pomoc z wielu stron.

inna sprawa - tysiąc premii rocznie? wstyd by mi się było do tego przyznać

to akurat sprawa wewnętrzna, w wielu firmach są różne składniki wynagrodzenia i
@Burczan: 3500 do lapy w budżetówce to i tak spoko, praca pewnie mało wymagająca.

Sam pracowałem w budżetowce za niewiele więcej ale musiałem ogarniać takie rzeczy jak SQL, GIS itd... próbując bezskutecznie zmienić pracę przez pół roku w końcu się #!$%@?łem i wyjechałem za granicę oczywiście jako robak
jakieś fundacje, grupy na facebooku, lokalne społeczności itd. Sam oddałem sporo rzeczy dla dzieci za darmo, dostałem też sporo.obecnie może uzyskać pomoc z wielu stron.


@stan-tookie-1: do takich kolejka długa plus chyba trzeba być bezrobolem przyklejonym do ekranu, żeby się czaić na oferty.
Powie mi pan panie Jackowski, jak pan przewidział wysokość ich wkładu własnego, i to na poziomie '0' ?


@ATAT-2: czy ktoś zarabiający marne 7000 zł może odkładać? Ja zacząłem dopiero od 8000zł jako singiel odkładać, takie są koszty życia na minimalny poziomie, lvl wyżej niż "wegetacja"
czy ktoś zarabiający marne 7000 zł może odkładać?


@nad__czlowiek: xD

Tak, może odkładać. Może oszczędzać od 18stego roku życia i mieć pokaźny wkład, może mieć go ze sprzedaży oddziedziczonej nieruchomości lub z innych źródeł.

Ale widze, że Ty oprócz wiedzy nt tego ile ma anonim z FB wkłądu to wiesz też ile jest ten anonim w stanie odłożyć :D Magia