Wpis z mikrobloga

@Leithain: nie.
W momencie gdy zarabiasz nieco powyżej minimalnej i należysz do tej grupy która nic nie odziedziczyła po babci to nie bardzo cie stać na dzieciaka i kredo jednocześnie.
Istnieje niezerowa grupa ludzi których nie stać na dzieci. Po prostu. Dzieciństwo gdy chodzisz w dziurawych butach i odstajesz ekonomicznie od rówieśników nie jest romantyczne i fajne, choć zapewne spełniasz wtedy prokreacyjne ambicje swoich starych
@m0rgi: Dobrze rozumiesz, z taką różnicą, że nie uważam, aby dziecko było największym nieszczęściem w życiu. Rozumiem ludzi, którzy bardzo chcą dziecko, nie rozumiem sprowadzania go na świat z egoistycznych pobudek nie mając warunków na jego godne utrzymanie. I tu powtarzam godne, a nie jak tam większość wykopków na górze wypisuje „da się przeżyć”.
Dziecko do szczęścia nie potrzebuje najnowszych produktów Apple, corocznej wizyty na Bahamach oraz braku wolnego czasu bo rodzice zawalili mu grafik dodatkowym angielskim, muzyką, plastyką, wf i co tam jeszcze jest oferowane


@MLGkunek: nie, wcale. lepiej, żeby było wyśmiewane przez inne dzieciaki w szkole i wyrosło na spierdoksa, który na lotnisku pierwszy raz w życiu będzie w wieku 30 lat, a języka obcego, którego się uczył przez 10 lat szkoły użyje
@Burczan: w jakich warunkach? za niskie pensje jak dla ciebie? większość Polaków zarabia takie stawki i uwierz mi są w stanie za takie pieniądze utrzymać się i dać dziecku radość.
@Zgrywajac_twardziela: chłopie życie to największy dar, ludzie żyją w duzo gorszych warunkach na świecie i wyobraź sobie, ze dają radę, czasami rodzice z braku wystarczających zarobków potrafią się dostosować i dokfalifikowac, to ze teraz zarabiają 3,5 k nie znaczy ze za 5 lat nie Będą zarabiać 7 k bo zwyczajnie zauważa D na życie nie starcza, nie pisz czarnych scenariuszy i daj ludziom żyć skoro, nie Ty jesteś od decydowania i
@Burczan: To uwierz, że ludzie mają wyższe cele w życiu niż cyferki na koncie i ponad 7k na 2+1 to spokojne życie bez ekstrawagancji ale też bez totalnej biedy czy patologii.

Zauważ, że podali pensję z pominięciem 500+ a niedługo i 800. Nie dodali też tych dodatków, premi czy 13 która też podwyższa podstawę.
Ich realny budżet to coś w okolicach 8k.
Stale wydatki czyli opłaty i jedzenie to obecnie z
@Burczan: jakby wszyscy kierowali się twoją #!$%@?ą logiką i dzieci rodzone by były tylko w rodzinach o wyższych zarobkach to rocznie rodziłoby się nie 300 tysięcy a 30 tysięcy dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Emble:@justkilling @HlHl @stan-tookie-1 i co złego w małym bogatym społeczeństwie? teraz bogaci nie odczuwają za bardzo utrzymywania biednych ale niższa klasa dostaje ostro po dupie, na utrzymywanie cudzych kaszojadów. Spoko niech mają ile chcą dzieciaków ale niech nie wyciągają kasy po moje pieniądze bo sprowadzają takich jak ja do biedy. nie dla wszystkich szczytem jest znaleźć babę, zrobić dziecko i kłaść sie do grobu, jak mam wybierać z resztki po podatkach