Wpis z mikrobloga

@aneta-liszewska:

chłopie życie to największy dar, ludzie żyją w duzo gorszych warunkach na świecie i wyobraź sobie, ze dają radę,

Dają radę bo nie mają innego wyboru? To że ktoś ma gorzej dla człowieka z odrobiną empatii nie będzie żadnym pocieszeniem.

czasami rodzice z braku wystarczających zarobków potrafią się dostosować i dokfalifikowac, to ze teraz zarabiają 3,5 k nie znaczy ze za 5 lat nie Będą zarabiać 7 k bo zwyczajnie
@HlHl: to że ktoś kiedyś był serio na tyle głupi żeby legalizować jebitną piramidę finansową postawioną na tezie że ludzie będą się #!$%@?ć jak króliki powinni go w psychiatryku zamknąć. #!$%@? mnie boli że 50 lat temu jakiś debil to wymyślił i drugi przyklepał, #!$%@? mie to jak i coraz więcej mądrzejszych ludzi. Mnie sie nikt nie pytał czy chcę w całym tym #!$%@? cyrku brać udział, nie musiał. ¯\(ツ)/¯
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: Spokojnie, na wykopie 90% zarabia już nie 15 a 25k. Tymczasem raporty płacowe mówią o czym innym, ale ludzie duzo zarabiający to w większości osoby które uwielbiają spędzać czas na portalu wykop. Ludzie nie wiedzą nawet o jakiej kwocie kredytu mówimy ale linczują że dziecko skazują na głód, samemu mieszkając z rodzicami i nie dokładając się w żaden sposób do budżetu.
i co złego w małym bogatym społeczeństwie?


@mati1990: ? nic takiego nie pisałem

ale niech nie wyciągają kasy po moje pieniądze

tutaj zgoda, nie widzę za bardzo powodów czemu redystrybucja jest aż tak popularna w naszym kręgu cywilizacyjnym.

nie dla wszystkich szczytem jest znaleźć babę, zrobić dziecko i kłaść sie do grobu

pewnie, że nie ale mało ludzi potrafi być szczęśliwa samotna i rodzina jest jednym z podstawowych rzeczy która pozwala
@Leithain: po co z takimi groszami ludzie zakładają rodziny serio, 3500k na głowę mieszkając u starszych to jest całkowite minimum żeby jako tako żyć. wychodzę sporo więcej niż to ale mniej niż 6k i nie wyobrażam sobie że miałbym z dziewczyną za takie grosze żyć, po dorzuceniu się do domowych rachunków i opłatach wychodzę na +-2k do kieszeni. odkładając to jako tako można coś uciułać fakt że jestem w cholerę okradany
@Burczan:

Dużo się też tutaj pojawia argumentów o miastach powiatowych vs wojewódzkich, ale najem/ kupno mieszkania to nie jest przecież jedyny wydatek. Jedzenie czy porządna kurtka kosztują przecież wszędzie tyle samo.

Nie chce mi się już tutaj za bardzo komentować, bo wpisów jest masa, i zbyt wiele czasu by zajęło wołanie tych ludzi, którzy to piszą, ale też kompletnie nie rozumiem o co im chodzi z tym ich pisaniem o Polsce
@Etman1939: nikt nikomu nie każe zakładać rodziny przed zakupem mieszkania. tak wiem że mało jest takich ludzi, co jest złego w małym bogatym państwie? dopiero teraz to poolenie naprawia błędy poprzedniego, w latach 90 nie powinno być boomu przyrostu naturalnego. teraz byłoby w polsce ( nie piszę że nas bo pewnie mnie i ciebie by mogło nie być) ze 25mln i co w tym złego?
  • 0
@DrCieplak poza Rzeszowem istnieje życie. Mieszkanie 4-5k/m2. Ceny usług przyzwoite a w Biedronce te same ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)