Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wyrzucić to z siebie musze bo nie wytrzymam.
Moi rodzice ogólnie w swoim życiu wpadli w dosyć potężne długi. Ojciec umarł i spadło to na moje i mamy barki. Po 10 latach ciężkiej pracy w końcu udało się wyjść na zero z czego jestem bardzo dumny, że jako 18-latek od razu po maturze ogarnąłem temat. Ogólnie wzbudza to u mnie strach przed kredytami i obiecałem sobie, że nigdy nie zakredytuje się jeżeli nie mam na koncie tylu pieniędzy żeby spłacić taki kredyt od ręki w razie czego. To tak na wstępnie żebyście rozumieli mój punkt widzenia.
Dużo rzeczy odkładam przez to na później dopóki nie zbiorę odpowiedniego kapitału. Bardzo nie podoba się to mojej dziewczynie i często robi mi jakieś dzikie jazdy z tego tytułu. Zaraz zaczynam remont, na który odkładałem i przygotowywałem się 3 lata i nie zliczę ile razy truła mi głowę przed tym remontem, że mieszkanie jest brzydkie i wstyd zapraszać kogokolwiek i że się znajomi/rodzina śmieje. Fartem udało się odziedziczyć mieszkanie po zmarłym wujku, które też było zadłużone i to był dla mnie priorytet, spłacić to, niż jakieś tam ładne ściany. Okazja jeden na milion na lepszy start w życiu. Ważniejsze dla niej były proste ściany i poczucie wstydu przed znajomymi.
Teraz jak mam zaczynać remont i naprawdę staram się nie oszczędzać tylko zrobić to porządnie to słyszę, że auto jest stare i wstyd nim jeździć i że wszyscy się z niego śmieją. Tak mnie to wytrąciło z równowagi, że musiałem to napisać, się wyżalić i popłakać. Pochodzę z biednej rodziny i w szkole się z tego powodu ze mnie śmiali i źle traktowali stąd mam mega kompleks związany z pieniędzmi.
Zawsze gdy mi się wydaje "zrobiłeś to dzieciak i wyszedłeś z biedy" to ona przypomina mi ten kompleks i po prostu strasznie mi wtedy źle i nie mogę się skupić na niczym. Potrafi ciągnąć ten temat mimo świadomości, że mam z tym problem.
No to tyle, dzięki za przeczytanie!

#przegryw #zwiazki #rozowepaski #kredyt



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 76
  • Odpowiedz
Ogólnie wzbudza to u mnie strach przed kredytami i obiecałem sobie, że nigdy nie zakredytuje się jeżeli nie mam na koncie tylu pieniędzy żeby spłacić taki kredyt od ręki w razie czego.


@mirko_anonim: to na #!$%@? ci kredyt jak masz hajs na jego spłatę? xD A paniczna fobia przed kredytami też jest niezdrowa, kredyt jest dla ludzi
  • Odpowiedz
to ona przypomina mi ten kompleks i po prostu strasznie mi wtedy źle i nie mogę się skupić na niczym. Potrafi ciągnąć ten temat mimo świadomości, że mam z tym problem.

No to tyle, dzięki za przeczytanie!


@mirko_anonim: Pełny toksyk. Prawdopodobnie jakieś zaburzenie osobowości. Powinieneś od niej jak najszybciej odejść i wyciąć całkowicie z życia.
  • Odpowiedz
@irk2023: #!$%@? proste
Aż trudno mi uwierzyć ze ktoś może być tak roszczeniowy. Ale kobiety takie są mimi iż czasy się zmieniły i ani nie rodzą ani nie zarabiają.
Sam daje więcej do związku bo ciężko oczekiwać ze ktoś dogoni mój poziom życia ale jak bym usłyszał takie teksty będąc na miejscu OP to bym się #!$%@?
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): podobnie mial moj braciak ktory jest zonaty ale nie az tak. w sensie zona go namawiala na kredyt, a u nas w domu zawsze bylo mowione aby przenigdy nie brac kredytu.
Latwo lasce tak gadac bo to nie ona bedzie zapiepszac na to wszystko. Trzymaj sie miras i nie ustepuj bo przez laski latwo sie #!$%@? w dlugi

  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

więc po co mam oddawać jeszcze 20% bankowi?

tu niestety - *w tym konkretnym punkcie* - nie masz racji. Miałbyś, gdyby złotówka była stabilna. Ale mamy 20 procent inflacji a będzie więcej. *Jeżeli ten remont jest dla ciebie ważny*, to go zrób nawet na kredyt, bo za rok dasz nie 20, a 30 procent więcej.
Pełna zgoda z przedmówcami co do osobowości dziewczyny oraz perspektyw dalszego bycia z nią i
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: trzymaj się swoich zasad bo są dobre. Jesteś nauczony życiem i przez to bardziej odpowiedzialny niz zdecydowana większość ludzi. Jak laska chce luksusu i wstyd jej jeździć starym samochodem to niech kupi nowy. Pozdro i olej zdanie dziewczyny bo nikt normalny z ciebie się nie smieje
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Strasznie to smutne. Niestety tak jak mamy andrjiu tejtow dla mezczyzn tak many mase toksycznych wzorcow dla kobiet ktore promuja traktowanie facetow jak bezmyslne bankomaty. Porozmawiaj z Nia szczerze, wyluszcz ponownie swoj sposob myslenia I emocje. Moze jej sie wydaje ze w ten sposob Cie "motywuje".
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Urodziłeś się jeleniem czy nabyłeś takie cechy? A co ona robi? Wstydzi się auta, to niech sobie kupi inne...ale podejrzewam w mej diagnozie iż to typowe buraczane kukoldztwo z Twojej strony i baba czereśniara z wyyebanymi wymaganiami a sama z gołą doopą jak zawsze.
  • Odpowiedz
jak mozna byc w zwiazku z osoba, ktory mowi takie cos xDDD

No ale to bardziej z Ciebie beka, ze jej tego nie powiesz, a piszesz posty na mirko


@T0pi5: bo to też jakiś zahuczany czereśniak bez szacunku do samego siebie co utrzymuje jaką czereśniarę z koziej doopy
  • Odpowiedz