Wpis z mikrobloga

kurła, 1.5msc robienia goblin squatów i dalej nie potrafię zrobić poprawnego przysiadu ze sztangą przez brak mobilności.

co Wam pomogło dojść do tego stopnia mobilności w kostkach i biodrach?

#mikrokoksy #silownia
  • 12
  • Odpowiedz
co Wam pomogło dojść do tego stopnia mobilności w kostkach i biodrach?


@spyyke: #!$%@? przysiadów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja na początku też nie mogłem zrobić normalnie przysiadu, dostałem radę robić je z piętami na talerzach. Potem kupiłem buty typowo pod przysiady. Teraz robię je po prostu w trampkach, bo to jednak w moim odczuciu zapewnia najlepsze trzymanie stopy do podłoża. Tylko ja nie robię jakiś kosmicznych
  • Odpowiedz
@spyyke: od razu mówię, że daleko mi do udzielania rad na poziomie np @Kasahara
Mogę powiedzieć tylko, co zadziałało u mnie.
To tak dla ścisłości.

Ja bym zaczął od talerzy, bo to nic Cię nie kosztuje.
Możesz prosto sprawdzić, czy to faktycznie Tobie pomoże.
Jeśli tak, to dopiero idź w buty. I najlepiej szukaj używek, zapłacisz dużo mniej niż za nowe, a nie ukrywajmy, jeśli używa się ich tylko na siłowni
  • Odpowiedz
@spyyke: no i przysiadów nie rób w butach z miękką podeszwą (typu adidasy - wiesz o co chodzi). Najłatwiej o kontuzję jak Ci w kostkach będzie wszystko latać.
Jak zaczynałem z piętami na talerzach to bez butów, w samych skarpetkach (podobnie zaczynałem też z martwym ciągiem, bez talerzy pod piętami oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°))
  • Odpowiedz
@spyyke podstawki pod piętę + znajdź przyczyne braku mobilności, wywal kolano na maksa do przodu i sprawdź co ciągnie przerolluj, rozciągnij i sprawdź czy jest lepiej. Jeśli jest wprowadź przed treningiem przysiadów i tyle.
  • Odpowiedz
@spyyke: Przyczyn braku mobilności w przysiadzie może być dużo, często wynikają z osłabionych mięśni.
1. Core - jeśli nie ćwiczysz to zacznij, wrzuć sobie nawet jedno ćwiczenie na koneic każdego treningu
2. Dwugłowe + poślady - porób hip thrusty, RDL
3. Czworogłowe - ja osobiście nie robiłem nic oddzielnie, po prostu wzmocniłem reszte z tej listy i zacząłem robić w miare ok przysiad i wzmiacniać czwórki, ale myślę, że lepszy efekt
  • Odpowiedz