Wpis z mikrobloga

#programista15k straci na propozycjach ustawy PIT Sławomira Mentzena.

Przysłowiowy programisty 15k będący aktualnie na uldze IP BOX zapłaci o ponad 7,5 tys. zł więcej podatku dochodowego przy rozwiązaniach proponowanych w projektach ustawa Sławomira Mentzena, wyliczenia po uwzględnieniu kwoty wolnej od podatku: 12 x płaca minimalna.

Wyliczenia są pokłosiem znaleziska "Dlaczego Konfederacja nie obniży ci podatków?" wiszącego w wykopalisku. Niestety tam nie trwa merytoryczna dyskusja, tylko fanboje konfederacji zleciały się do zakopywania.

#konfederacja #mentzen #podatki #finanse #polityka
Jarusek - #programista15k straci na propozycjach ustawy PIT Sławomira Mentzena.

Przy...

źródło: IP BOX vs Ustawy PIT Mentzena

Pobierz
  • 164
  • 0
@gundis24: już to dementowałem, patrz nawet mój komentarz wyżej.
@bydloszarewegierskie: to masz pismo z US i zobacz czego się domagali (faktury, umowy, wyjaśnienia), jakby mieli jakieś wątpliwości bym miał już problem wcześniej.

Absurdalna dyskusja, któryś już komentarz, który nie jest sednem sprawy tylko udowadnianiem czy można mieć IP BOX czy nie...
Jarusek - @gundis24: już to dementowałem, patrz nawet mój komentarz wyżej. 
@bydlosza...

źródło: US

Pobierz
@Jarusek: ja nie miałbym nic przeciwko płaceniu większych podatków jeśli tylko te pieniądze byłyby mądrze wydawane. Ale jak słyszę o kolejnych wałach, przekrętach i defraudacjach które robią politycy, to sorry ale wolę żeby mi więcej zostało w kieszeni. I tak nadwyżkę wpierdziela inflacja i trzeba te pieniądze wydawać/inwestować, bo trzymanie ich na koncie mija się z celem.
@Jarusek: To nie programista15k straci, tylko Ty w twoim indywidualnym niszowym przypadku. Oczywiście jeśli zmienisz formę rozliczenia, czego robić nie będziesz musiał. Większośc może na tym skorzystać, bo zasadność korzystania z IP Box jest wąptliwa. Nie wspominając już o tym, jak wygodnie pomijasz różnicę w składce zdrowotnej w swoich wyliczeniach i w ogóle ryczałt 12.5%.
  • 0
Inny temat.

@bydloszarewegierskie: no wreszcie do sedna dochodzimy!

W którym miejscu jest propozycja likwidacji ulgi IP BOX

@bydloszarewegierskie: w ustawienie Mentzena, on tam zlikwidował wszystkie ulgi, zostały:
- dla młodych 0%
- 500+ na dziecko
- na rehabilitację
A właściwie w 3 ustawach, projekty umieścili na githubie -> https://github.com/ProjektyUstaw/Ustawy-o-PIT
To jest ogólnie bubel prawny, bo np. w "ustawienie dla przedsiębiorców" odnoszą się do ustawy o "pit dla zatrudnionych", a w
  • 0
@bydloszarewegierskie: policzyłem, bo mam te excele z IPBOX otwarte, więc mi łatwo.

PIT 12% liniowy Mentzena, wzrost kwoty podatku do zapłaty o 105% dla mnie (względem ulgi IP BOX)
PIT 8% ryczałt Mentzena, wzrost kwoty podatku do zapłaty o 82% dla mnie (względem ulgi IP BOX)

:/
@Jarusek nikt kto zarabia przyzwoicie nie głosuje na konfederusje, to jest partia dla tych co zarabiają mało bo łatwiej grać im na emocjach i nimi sterować obiecując rozwiazania ktore nie mają prawa bytu (oni nawet tego nie sprawdzaja). Najlepiej obrazuje to statystyka złożonych i opublikowanych projektów ustaw konfederosji ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Jarusek: Ale #!$%@? #!$%@?, podatek wzrośnie najbardziej preferowanej podatkowo grupie ludzi w Polsce tragedia. Jak nienawidzę konfy, tak 12 % równy podatek dla wszystkich to ich jedyny dobry pomysł, uop jest obecnie wgniatany w ziemie. Większość ludzi ucieka na fikcyjną działalność, a w mediach wmawia się ludziom że średnia pensja to 5 na rękę xD Podczas gdy realna jest dużo wyższa, tylko jej nie widać w statystykach przez jdg ale jak