Wpis z mikrobloga

#programista15k straci na propozycjach ustawy PIT Sławomira Mentzena.

Przysłowiowy programisty 15k będący aktualnie na uldze IP BOX zapłaci o ponad 7,5 tys. zł więcej podatku dochodowego przy rozwiązaniach proponowanych w projektach ustawa Sławomira Mentzena, wyliczenia po uwzględnieniu kwoty wolnej od podatku: 12 x płaca minimalna.

Wyliczenia są pokłosiem znaleziska "Dlaczego Konfederacja nie obniży ci podatków?" wiszącego w wykopalisku. Niestety tam nie trwa merytoryczna dyskusja, tylko fanboje konfederacji zleciały się do zakopywania.

#konfederacja #mentzen #podatki #finanse #polityka
Jarusek - #programista15k straci na propozycjach ustawy PIT Sławomira Mentzena.

Przy...

źródło: IP BOX vs Ustawy PIT Mentzena

Pobierz
  • 164
  • 2
Do tego wg. wskaźnika nexus

@nappy: wskaźnik nexus za tamten rok mam 99,30%. Jakie koszty ma programista? Bądźmy realni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i co sprawdzał US skoro żeby w ogóle ubiegać się o ulgę musisz najpierw wystąpić o indywidualną interpretację podatkową?

@nappy: nie musisz, ja nie mam interpretacji, sprawdzali mnie 3 razy.

@zibizz1: jak masz wieloletni projekt, pracujesz nad nim, rozwijasz go, prowadzisz
@Jarusek: no właśnie o te koszta mi chodzi, skoro nie masz żadnych to dzielisz 'przez zero' więc jakim cudem wychodzi CI 99,30%? Brzmi bardziej jak 0,7%. Do tego nie masz poddupnika w postaci interpretacji (która i tak nie chroni w 100%). Mem z papieżem wydaje się być tu na miejscu, bo wygląda na to, że lecisz trochę yolo z nadzieją, że nikt się nie połapie?
@AndyMendy to nie jest łatwe, łatwiej kupić sprzęt do ćwiczeń lub karnet na siłownię niż potem regularnie ich używać.

Obciążenie podatkowe programistów w Polsce jest jedno z najmniejszych w EU. Mi zostaje po zapłaceniu ZUS i PIT 87% przychodu a ludziom na etacie 65%
  • 0
@nappy: przecież nie napisałem, że nie mam w ogóle kosztów. Każdy ma jakieś koszty, ale proszę cię programista jakie ma?

Ok ile to już komentarzy udowadniam, że można mieć ulgę IPBOX, a nie o tym jest temat!!!

Temat jest o tym, że stracę na rozwiązaniach Mentzena i oczywiście zarabiam więcej niż te 15k, więc byłbym stratny na ustawie Mentzena w większej skali niż na tym obrazku. I co z tego, że
@CultedelaRaison: jakie jest uzasadnienie rozwijania technologii i promowanie tego niskimi podatkami, pomyślmy.

Do wielu rzeczy można się dowalać, ale polowanie na czarownice typu lekarze, przedsiębiorcy, naukowcy czy inżynierowie to xD
  • 0
@KOLEGAMAMY: przecież na wszystkie odpowiedziałem, chyba, że coś pominąłem to napisz na jakie pytanie chcesz odpowiedź. Nawet wstawiam zrzuty niedowiarkom, prostuję nieprawdziwe informacje od tych, którzy nie znają się na uldze IPBOX np. że trzeba prowadzić przez cały rok prace B+R żeby korzystać z ulgi IP BOX itd.

Jest to niesprawiedliwe wzgledem innych branż po prostu, wszyscy powini płacić procentowo tyle samo

@to_nie_tak_jak-myslisz tu się zgadza, ale niestety ustawa Mentzena też
@Jarusek: Ale wiesz że czynności sprawdzające a kontrola skarbowa to dwie inne rzeczy? Ta pierwsza sprawdza wymogi formalne, ta druga dopiero zgodnosc ze stanem faktycznym. Powodzenia w udowadnianiu czegokolwiek po 5 latach jeśli wtedy będą mieli wątpliwości. Daj znać w 2025, kiedy minie 5 pełnych lat od rozliczenia z 2019.

https://kancelaria-skarbiec.pl/publikacje/czynnosci-sprawdzajace-a-kontrola-podatkowa.html
IPBOX jesy przede wszystkim dla badaczy/naukowcow, ktorzy np. pracuja nad nowym algorytmem kompresji itp. a nie implementuja logike biznesowa :)


@bin-bash: niestety to nieudolne panstwo rozdaje to na lewo i prawo. nie mowie ze kazdemu, ale #!$%@? typ @soxn co implementuje sklepy w magento to dostał ot o czym my mowimy.