Wpis z mikrobloga

NR 241 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI
ALFABETYCZNA

Fallout

Twórcy: Geneva Robertson-Dworet i Graham Wagner
IMDb: 8.7/10
https://www.imdb.com/title/tt12637874/
https://upflix.pl/serial/zobacz/fallout-2024
Gatunek: dramat, akcja, s-f

Historia dziejąca się w alternatywnym świecie znanym z gier. Poznajemy losy czworga bohaterów w 200 lat po zdetonowaniu bomb nuklearnych i anihilacji większości populacji. Cześć ludzi schroniła się w specjalnych kryptach aby przetrwać kataklizm, ale inny byli wystawieni na promieniowanie i mutacje. Nasi bohaterowie pochodzą z obu tych światów a ich losy zaczynają się przeplatać.

Czy polecam? Tak, poza dziećmi i osobami wrażliwymi, bo tam brutalne gore tryska z ekranu. Natomiast osoby nie znające gier będą bawić się równie dobrze co fanbaza jak nie lepiej. Naprawdę postarany serial pod każdym kątem i oby kontynuacja była na podobnym poziomie. Ciekawy rozwój postaci, ciekawa historia i tajemnica, ciekawy świat - warto.
WLADCA_MALP - NR 241 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI
ALFABETYCZNA

Fallo...

źródło: fallout

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Oj tak, szok jak świetnie przenieśli świat z Falloutów (głównie moim zdaniem New Vegas) humor i groteskę. A ujęcie w ostatniej sekundzie ostatniego odcinka, na pewne miasto.. to już totalnie otwiera oczy i nakazuje wyczekiwać kontynuacji.

Ktoś coś, wie na kiedy planują kontynuację?
  • Odpowiedz
Jestem w połowie i jedynie czego mi zabrakło to tych charakterystycznych pojazdow. W grach wiele z nich było napędzanych ogniwami jądrowymi, takie połączenie motoryzacji z lat '40 '50 z scfi z tamtych czasów. Tutaj dali jakieś zwykle stare wraki typu wołga. Dla mnie to słabe bo Fallout kojarzy mi się w dużej części z tą nietypową motoryzacją.
  • Odpowiedz
@niewiempoco: Właśnie dla mnie najmniej przypomina mi Fallout New Vegas, a najbardziej Fallout 4 i 76. Scena w pierwszym odcinku (Kurcze żeby nie spoilerować) z muzyką i spowolnieniami jest żywcem wycięta z trileru Fallout 76. Natomiast wszystkie "assety" są w wersji Fallout 4, fabularnie też czuje że wszystko jest w konwencji Fallout 4.

Ogólnie serial nawiązuje do każdej gry od 1 aż po Fallout 76 i każdy kto grał chociaż w
  • Odpowiedz
@PonuryBatyskaf: no właśnie jest, ale tak subtelnie, silne niezależne kobiety, wszyscy biali mężczyźni źli, wszyscy murzyni szlachetni i dobrzy. Była nawet taka scena z początku w krypcie jak jeden gość ją w ostatniej chwili ratuje i oczywiście murzyn.
  • Odpowiedz
@kawior2007: właśnie dzisi mnie to że nikt na to nie zwraca uwagi, tak samo najszlachetniejszą osoba w bractwie stali jest istotą która przedstawia się per ono, i w zasadzie nie wnosi absolutnie nic do historii.
Serial jest bardzo dobry pomimo nieścisłości z fabułą gier, ale tokenizm strasznie kłuje w oczy
  • Odpowiedz
silne niezależne kobiety


@kawior2007: dlatego główna bohaterka Lucy nie dałaby rady przeżyć pierwszej nocy na pustyni gdyby nie pomoc faceta, a potem dwóch innych facetów musiało ja uczyć życia na pustkowiu bo sobie kompletnie radziła

wszyscy biali mężczyźni źli


@kawior2007: dlatego gdyby nie dobry biały mężczyzna który bezinteresownie pomógł głównej bohaterce i uratował ja od smieci, to serial nie miałby racji bytu. Plus ten sam koleś bezinteresownie ogarnął artefakt który
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: przez ten serial znowu zainstalowałem Fallout 4. Nie widziałem jeszcze produkcji, która by tak dobrze oddawała pierwowzór. Ilość smaczków, detali (jak uzbrojenie, zbroje, gadżety) oraz samo przedstawienie świata, naiwności ludzi z krypty, bezsensownej brutalności i niejednoznacznych bohaterów mnie po prostu zachwyciło. Okazuje się też, że można zrobić żeńską protagonistkę i nadać jej tło, jakiś wyraz, zrobić z niej "badassa", ale bez przeginania, bez zażenowania. Wszystkie postacie póki co są świetne.
  • Odpowiedz