Wpis z mikrobloga

@Pstrong: Jak dla mnie to bzdura, bo to by oznaczało, że zadownicy z szerokim rozstawem nóg mają problemy z lockoutem, co nie jest prawdą. Generalnie to każdy ma podobną szerokość chwytu w sumo, różnice to może kilka cm w zależnosći jak duży jest zawodnik. Łapanie znacznie szerzej czy węziej niż barki jest totalnie bez sensu
@DopeLifter: jak ktoś łapie ekstremalnie wąsko to wtedy już nie sam lockout a cała pozycja ciągu będzie #!$%@?. Tutaj na tych zjdęciach pozycja chwytu jest praktycznie taka sama, a zmienia się szerokość rozstawu nóg co niby ma utrudniać na lockout
@Hershel Wiesz, mi ogólnikowo chodzi o to, że po prostu zbyt wąski chwyt utrudnia retrakcje przy lockoucie. Nawet gdy tą droga skraca się o milimetry, to mimo wszystkie ułatwia się lockout. Eddie Hall (i nie tylko) o tym mówił i on nawet dokładał do tego smarowanie wazelina pod pachami.
  • 0
@Hershel: Bardziej chodzi o to, że niby złapanie do paru cm szerzej niż pionowo na wysokości barków może ułatwić końcówkę lockoutu bo niby dłoń nie będzie się o udo blokowała, niemniej nie do konca łapie dlaczego, skoro dalej dłoń miałbym przed udem o które by się ocierała (chyba że lapalbym snatchem, ale nie o to chodziło xD)
@Pstrong: to już jest bardziej złożona kwestia, bo ustawień sumo jest setki i nie ma jednego właściwego, ale jakiekolwiek blokowanie czy ciągnięcie dłoni po udach wiąże się z nieprawidłowym lockoutem i możliwym otworzeniem dłoni podczas lockoutu. Tutaj wrzucam Dereka + Nabila, 2 topowych deadlifterów sumo, z zupełnie innymi ustawieniami. Jak widać, dłoni kontakt z udami jest minimalny, a lockout to kombinacja ruchu wyprostu kolan, pchania biodra i odchylenia. Wydaje mi się,
Hershel - @Pstrong: to już jest bardziej złożona kwestia, bo ustawień sumo jest setki...
@Pstrong: większość problemów z lockoutem w sumo wynika ze złej pozycji początkowej, albo zmiany relacji miednicy : klatki piersiowej w trakcie ruchu, tj wejście w tyłopochylenie i zgarbienie się przy jednoczesnym przemieszczaniu sztangi do góry. Prostowniki biodra są w ustawieniu w którym nie mają jak wykonać swojego zadania. Wtedy zostaje wciąganie po nogach i stopniowe odwijanie pleców, przy większym ciężarze wózek albo bez dociągnięcia.
To moje rozumowanie, ale szerszy chwyt może