Wpis z mikrobloga

@Sebek_Bonk Za to, że Cie zwolnili masz prawo jeszcze do dodatkowego urlopu na "szukanie pracy". Jakbyś chciał to korzystaj, tylko musisz znaleźć dokładnie, który paragraf o tym mówi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hakuna_matata123: nie wiem jak jest w papierach, ale ja na miejscu pracodawcy bym się wkurzył, jeśli częste l4 rozwala mi tematy

Miałem problem z kręgosłupem, wylatywałem swego czasu co 2 tyg na l4, honorowo się zwolniłem, nie chciałem oszukiwać lewym l4 na pół roku, choć pewnie bym dostał, ale to nie był aż taki problem.
@mannoroth: a co sądu pracy hmmm może ich podam bo po pierwsze: pracodawca przecież wiedział że jestem osobą niepełnosprawną... Kurcze nie wiem w sumie

Może zabrzmi to brutalnie, jednak zatrudniasz się aby w określonym przez pracodawcę czasie, miejscu i wymiarze świadczyć pracę. Fakt "zatrudnienia" nie jest podstawą funkcjonowania przedsiębiorstwa rynkowego, a orzeczona niepełnosprawność tego nie zmienia.
Ja na tym wypowiedzeniu nie widzę nic szczególnego, odradzam sąd bo sprawę prawdopodobnie przegrasz, a
@Sebek_Bonk: Na świadectwie pracy będziesz miał wypisane wszystkie nieobecności w pracy w całym okresie zatrudnienia. Zwolnienia lekarskie, urlop wypoczynkowy, ojcowski, opieka nad dzieckiem, powołanie do wojska itp. Tylko urlop wypoczynkowy liczony jest z roku kalendarzowego w którym dostałeś wypowiedzenie, ale chorobowe jest wyszczególnione dokładnie datami z całego okresu zatrudnienia. Współczuję, bo wiem z doświadczenia jak się patrzy na takich pracowników. Sam miałem niejednego na rozmowie o pracę i jak w papierach
@ejsidisi: "przecież pracodawca płaci tylko za pierwsze 30 dni zwolnienia. Później płaci ZUS"

Przez 33 dni. Wiem o tym ale w dalszym ciągu jest to spore utrudnienie dla pracodawcy bo nie dość że traci pracownika to jeszcze musi komuś zapłacić kilka tysięcy za darmo.
A jak ktoś pojdzie na 33 dni w listopadzie a potem
tak samo w styczniu czy lutym to się okazuje że pracodawca płaci za 66 dni w
@taktoto: w tym samym artykule masz inny wyrok - wg komentarzy OP nie brał chorobowego przez ostatnie 3 lata i teraz mu się zdrowie posypało.

Na zakończenie warto jeszcze zwrócić uwagę na wyrok Sądu Najwyższego z dnia 21 stycznia 2003 roku sygn. I PK 96/02, w którym Sąd Najwyższy stwierdził, iż jakkolwiek długotrwałe nieobecności pracownika spowodowane chorobą mogą uzasadniać wypowiedzenie umowy o pracę, to takie wypowiedzenie może być uznane za sprzeczne
Państwo nie zapewnia tu ochrony ani pracownika (widoczne dni zwolnienia) ani pracodawcy pomimo iż ten płaci składki zus.


@Lorenzo_Sicario: No to jeszcze trochę przepisów powinni dowalić bo za luźno w nich polactwu. :/ Sam napisałeś, że rozumiesz pracodawcę. ZUS to fikcja i zrobi wszystko, żeby nikomu nie dać nawet złotówki.

Choroby się zdarzają niestety, pomyśl co się dzieje w firmach wiszących na jednym czy dwu pracownikach. Owszem właściciel ponosi ryzyko ale
@Sebek_Bonk: Wykopki to jednak stan umysłu( ͡° ͜ʖ ͡°)

Hurr durr, januszexy złe. Jak mnie będą źle traktować to rzucę wypowiedzenie albo l4 i nara. Zmienię pracodawcę a tamten niech się buja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wykopki mogą się zwalniać, ale firmy już nie ? Jak firma podpiszę umowę na czas nieokreślony to cyrograf do końca życia ? Nie mam nic do @
@Sebek_Bonk Pomijając już kwestie samego wypowiedzenia, świadectwo pracy z reguły donosi się już po zatrudnienu w nowym miejscu, bo zazwyczaj mija kilka dni zanim poprzedni pracodawca je wyśle. Zwłaszcza jak kończysz pracę w jednym miejscu i na drugi dzień zaczynasz w drugim.
no wiem że jestem idiotą bo podpisałem to wypowiedzenie ale mam 21 dni na odwołanie


@Sebek_Bonk: > Idź z tym do inspekcji pracy, nie mogą cię #!$%@?ć od tak z powodu twojej niepełnosprawności

Niech ich dojadą


@Szumimiwelbie: jak ich dojadą? jesli nawet op wygra to co 1000zł kary? i przywrócą go do pracy w której nikt go nie będzie lubić? xD

dla mnie pracodawca z rigczem postąpił skoro OP pracował