Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EmcePomidor2: konsultowałem się w Inspekcjo pracy i w sądzie pracy mogę ubiegać się o odszkodowanie jeśli nie chce wracać do pracy w januszexie. No i firmia zatrudnia 50 osób minimum więc nie wiem jakim cudem napisali że przez moje L4 musieli zatrudniać ludzi. No ale jak pociotek szedł na urlop czy brał L4 to zadbego problemu z organizacją pracy nie było xd
  • Odpowiedz
@Sebek_Bonk bez znaczenia czy l4 było podstawą do zwolnienia. Chcesz dalej pracować w miejscu gdzie nikt łącznie z pracownikami Cię nie chce bo bardziej im przeszkadza twoja obecność? Po co siedzieć w takim kwasie. Masz 3 miechy wolnego. Możesz zacząć pracę od zaraz i przytulać 2 wypłaty do końca wypowiedzenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xqwzyts: tylko to jest tak: wróciłem na swój dział gdzie nigdy problemu z organizacją pracy nie było nawet jak dwie lub trzy osoby były nieoobecne przez miesiąc ale moje L4 to już rozwala system Januszowi i będzie płacił kary xd no ale kij z tym, a co do ludzi z pracy to musiałem im pokazywać wypowiedzenie bo nie wierzyli mi że dostałem wypowiedzenie bo raczej byłem lubiany w firmie (tak wiem
  • Odpowiedz
@Sebek_Bonk mozesz iść do sądu, wtedy jeżeli wygrasz to przywracają cię do pracy, ogólnie jak chcesz się zwolnić tzn przyjąć zwolnienie to śmiało idź na L4 do końca okresu wypowiedzenia, to wypłacą ci ekwiwalent za urlop to wychodzi więcej niż dniówka. Czyli masz jakby 4 miesiąc płatny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sebek_Bonk: po pierwsze wyjaśnij sobie to, bo za #!$%@? nie ma prawa tak postąpić, po drugie #!$%@? frajera i na własnych warunkach rozwiąż umowę
  • Odpowiedz
@bojesieminusow no przecież nie dla pracownika xD
Nie wiem czy wyklucza czy nie bo sam nie chodze na l4 bo nie mam potrzeby. Za to mam kilkanaście dni urlopu z zeszłego roku wiec sobie sprawdzalem jak to wygląda w moim przypadku.
Takie rzeczy to lepiej do prawnika, chyba są teraz w urzędach miasta itp jakies darmowe porady prawne.
  • Odpowiedz
@Sebek_Bonk: No to może nie pal mostu za sobą, jeżeli masz problemy zdrowotne i w razie czego będziesz mógł znowu zapytać o pracę.

Ja bym tak sobie zostawił otwarty temat, jeżeli bym nie chciał walczyć i podpisał wypowiedzenie. Jeżeli walka się nie opłaca, to mostów nie pal, bo kto wie co życie przyniesie.
  • Odpowiedz
@Sebek_Bonk Na Twoim miejscu skupiłabym się na szukaniu pracy i najlepiej od razu pójść do innej pracy jeszcze na okresie wypowiedzenia (pamiętaj, że jak będziesz na ewentualnym zwolnieniu, to nie możesz podjąć nowej pracy) . Świadectwo pracy dostaniesz za kilka miesięcy, wtedy dostarczysz do kadr u nowego pracodawcy, nikt już nie zwróci nawet uwagi, tylko do naliczenia urlopu będzie potrzebne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sebek_Bonk: za porozumieniem stron? Chyba lepiej na taki papier będzie patrzył przyszły pracodawca. Z resztą to jest najmniej istotne, nieobecności spowodowane chorobą nie są podstawą do zwolnienia
  • Odpowiedz