Wpis z mikrobloga

Jeżeli chodzi o dzietność to chyba idziemy w kierunku współczynnika dzietności ~0.64 (przy optymistycznym założeniu, że każda kobieta, która chce mieć dziecko zdecyduje się na dwójkę dzieci).

Kiepsko to wygląda - Polska będzie liderem świata pod tym względem - przegonimy nawet Koreę, która ma aktualnie współczynnik dzietności ~0.81 ;D

POLSKA GUROM!!!


#nieruchomosci #gielda #demografia #bekazpisu #antynatalizm #childfree #logikarozowychpaskow
haha123 - Jeżeli chodzi o dzietność to chyba idziemy w kierunku współczynnika dzietno...

źródło: comment_1673455141JAv95hOEkx2cJAGMHTyE7D.jpg

Pobierz
  • 89
@jatutaktylkonachwile otóż to, bezdzietni mają balange a dzieciaci #!$%@?ą, kiedyś było na odwrót bo dzieci #!$%@?ły w polu więc robiono je na potęge.

Niestety, ale trzeba będzie ten obecny trend kiedyś odwrócić by było jak dawniej i to powoli się dzieje, gdzie bezdzietni są dociskani podatkami na rzecz tych z dziećmi. Można się śmiać z 500+, ale na zachodzie jest ten sam trend a nawet więcej socjalu i taka Francja czy Niemcy
praca dziecka jest jednym z nich. I umieralność dzieci

@jatutaktylkonachwile:
Żaden z tych czynników nie jest decydujący. J.w. podałem realny przykład z obecnych czasów, Ty stawiasz tezy bez dowodów.

Można się śmiać z 500+, ale na zachodzie jest ten sam trend a nawet więcej socjalu i taka Francja czy Niemcy mają wyższą dzietność.

@mookie:
Nie mają tzn. przynajmniej nie rdzenni Niemcy czy Francuzi.
Dzietność nadrabiają tam "goście" co tylko potwierdza,
W Korei planują już jak ten kij ma wyglądać. Wszystkie podatki oprócz vatu 2x wyższe dla bezdzietnych, wyższy wiek emerytalny do 75 lat. Nie wiem co jeszcze jest na stole.


@mojaprawdajestmojsza: ciekawa sprawa. Mógłbyś proszę podrzucić jakieś źródło (artykuł na ten temat albo coś w tym stylu)?
jest tak, bo rdzenni Niemcy i Francuzi jak już zaznali "balangi" to nie zamierzają z niej rezygnować.

@mookie: @jatutaktylkonachwile
W tym sensie tak - tylko należy podkreślić, że przyczyną jest materializm i konsumpcjonizm, a nie dobrostan materialny.

Znowu dobry przykład z historii to szlachta, która nieraz była bardzo bogata (jak na tamte czasy), a pracę zapewniali jej chłopi (więc o ręce do "roboty" nie musieli się martwić) miała dzietność najwyższą ze
@LaurenceFass

W tym sensie tak - tylko należy podkreślić, że przyczyną jest materializm i konsumpcjonizm, a nie dobrostan materialny.


Zgadzam się. Ale zachód nauczony doświadczeniem idzie do przodu i z jednej strony sprowadza imigrantów a z drugiej obniża wymagania wszystkich, życie tam staje się coraz trudniejsze w porównaniu do tego co mieli np. w latach 90, pandemia mocno przyspieszyła ten trend. Jednocześnie bezdzietni płacą coraz wyższe podatki, nie dlatego by ich zmusić
i z jednej strony sprowadza imigrantów


@mookie:
Długoterminowo to przepis na bałkanizację i pogłębienie ogólnospołecznych problemów.
Swoją drogą w temacie przypomniał mi się opis z czasów starożytnego Rzymu, brzmi bardzo znajomo i można rozpoznać w tym obecne czasy:

Etyka ówczesnego starożytnego świata była na wskroś egoistyczna,

sankcjonowała wyzysk i ucisk niezdolnych do obrony i słabszych. Na tej etyce opierała

się instytucja niewolnictwa oraz stosunek nie tylko do niewolników, ale również do
@camelinthejungle:

mój ojciec rodził się w 1942 roku. Jak był niemowlakiem, to Niemcy wywozili go jako Aryjczyka do Rzeszy i dziadek cudem przekupił strażników, żeby go wykraść, a potem ukrywał się z nim do końca wojny.


Prokreacja była, jest i będzie niemoralna, a jeśli ktoś cudem uniknął piekła i nie potrafi zauważyć go gdzieś indziej oraz możliwości doświadczenia niego przez jego potomka, to tylko pogratulować ignoranckiej prokreacji.
@LaurenceFass

Długoterminowo to przepis na bałkanizację i pogłębienie ogólnospołecznych problemów.


To zachód ogrywa ruchami lewicowymi, jednocześnie wyrównują wszystkich i tworzą nową religie która spaja ludzi wywodzących się z różnych zakątków świata. Niemcy i Szwedzi są w tym świetni i wielokulturowość tam działa chyba najlepiej ze wszystkich krajów w których miałem okazje być, oczywiście na wykopie przeczytasz że jedni i drudzy upadają więc najlepiej tam się przejechać i pomieszkać by się przekonać jak
To zachód ogrywa ruchami lewicowymi


@mookie:
To właśnie rujnuje te społeczeństwa więc nie wiem w jaki niby sposób mieliby "ogrywać" w ten sposób resztę.
Lewicowe ruchy zostały zaszczepione na zachodzie przez agenturę ZSRR (Jurij Biezmienow).

> wielokulturowość tam działa chyba najlepiej ze wszystkich krajów w których miałem okazje być

To jest eksperyment, który długoterminowo nie będzie działać. Przestrzegają przed tym sami obywatele tych krajów np. we Francji ostatni list byłych generałów,