Wpis z mikrobloga

@pokey: Ogólnie to w pasie mi się aktualnie gorzej robi, po prostu. Trudniej mi się trzyma poprawna pozycje ;( gdyby tak nie bylo, to robiłbym w pasie
@pokey:

jakie benefity mają iść za wdrożeniem w plan ciągu bez pasa?


@DywanTv:

Ogólnie to w pasie mi się aktualnie gorzej robi, po prostu. Trudniej mi się trzyma poprawna pozycje


Do tego kwestia prewencji urazów. Trenowanie bez pasa koreluje z częstością występowania kontuzji dołu pleców. Nie wiadomo dlaczego tak jest. Ja myślę, że to przez przykładanie większej uwagi do pozycji i spięcia core kiedy nie masz pasa który Cię "chroni".
@DywanTv: Potwierdzam, u mnie w pasie też jakaś tragedia, dyskomfort w uj czuję, pas mi się wrzyna w uj boleśnie pod żebra i ogólnie mam wrażenie, że pozycja zaczyna się #!$%@?ć. W ostatnich mc po 2 serii uznałem że #!$%@? i zdjąłem go w #!$%@? i od razu jakoś lepiej xD
@wozniak_hubert:

Trenowanie bez pasa koreluje z częstością występowania kontuzji dołu pleców. Nie wiadomo dlaczego tak jest


Pytanie czy korelacja u placków, ktorzy nie są w ogóle świadomi bracingu, czy u bardziej świadomych lifterow
@DywanTv: ogólnie chyba kilku ciężkich ( nie widziałem u tych lekkich) robi bez pasa właśnie przez to że łatwiej im pozycję złapać. U mnie jest to samo pas dodaje mi w #!$%@? kilo ale ciąg dużo brzydszy