Wpis z mikrobloga

@sneak_peek: Może nie tyle co zmieniły życie, ale podejście do ludzi i relacje - "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi". Z innych pozycji wartych przeczytania to według mnie "Obudź w sobie olbrzyma", "Atomowe nawyki", "Inteligencja emocjonalna" i "Pułapki myślenia"
@sneak_peek: Trzymaj moją listę którą aktualnie ogarniam, może sobie coś dołożysz :)

Anders Hansen - Uspokoj swój mózg
Anders Hansen - W zdrowym ciele zdrowy móżg
Anders Hansen - Wyloguj sój mózg
Charles Duhigg - Siła nawyku
James Clear - Atomowe nawyki
David Allen - Getting things done
Steven Covey -7 Nawyków skutecznego działania
Steven Covey - Najpierw rzeczy najważniejsze
Andrzej Batko - Sztuka perswazji
Robert Cialdini - Wywieranie wpływu na
@eeehhh: o kurde, porządna lista lektur, dzięki :) aż mam flashbacki ze szkoły ( ͡° ͜ʖ ͡°) dodane do listy, 5 z nich już chyba na niej było. A które z nich uważasz za szczególne, żeby zacząć w pierwszej kolejności? Bo szczerze ja mam już trochę wyrzuty sumienia że tyle spędzam czasu na czytaniu. Jeśli mogę spytać jak często czytasz i ile zajęło Ci przeczytanie tej listy?
@sneak_peek: W sumie czytam od jakichś 2 lat, pierwszy raz od czasów podstawówki gdy ostro zmuszano mnie do lektur. Zawsze z dwie godziny dziennie, ostatnio chyba nawet dłużej bo kupiłem Kindla. Długi temat generalnie, ktoś mi powiedział że taki patus jak ja ma gigantyczny potencjał do wyzwolenia. Dużo myślałem o tym, jak bardzo dzisiejsze życie/technologia niszczy człowieka(człowieczeństwo) i że dobrze jest zrobić krok w tył żeby nie zwariować. Dla mnie czytanie
@eeehhh: fajnie :) a co to znaczy że nie masz problemu z ponadczasowymi naukami religijnymi? Próbowałeś czytać Biblię czy chodzi o coś innego? Ja próbowałam czytać i nie dam rady, jakoś mi się to wszystko co tam jest nie łączy ze sobą
@sneak_peek: Bo to się po prostu sprawdza - konkretnie, nauki Jezusa, na którym stoi większość książek o rozwoju, ale w przełożeniu na dzisiejsze czasy... które są wywalone do góry nogami i celowo wyeksperymentowane by zrobić zamęt w głowie człowieka. Jak nie dajesz rady coleżanko poczytać, to spróbuj ''Biblię audio - superprodukcję'', za darmo, gdzie jest clue wszystkiego, czyli proste prawdy w przypowieściach, okraszone fajnym ambientem. Jestem agnostykiem, ale i tak polecam.
@eeehhh: akurat mam jedną część na płycie w domu. Dzięki za polecajkę :) swoją drogą ciekawe że agnostyk jest w stanie więcej wyciągnąć i zrozumieć z Biblii niż osoba wierząca. Mam chyba jakieś zaćmienie mózgu albo inne AdHD i nie przyswajam treści xD w takim razie dopisane do listy :)
@sneak_peek: No to już wiadomo, temat na inną dyskusję. Powszechny trend jest taki że 70% katolików których mijamy na uliach nigdy nie przeczytało Biblii, a z drugiej strony zdarzają się też tacy, bardziej gdzieś w cieniu, którzy wierzą i są cholernie ogarniętymi i szczęśliwymi ludzmi - bo własnie 'wewnątrz' są posprzątani i ustawieni. Od nich współczesne problemy się tak jakoś dziwnie odbijają... Kriss Wieliczko, rysownik, jest właśnie takim człowiekiem. Też dużo