Wpis z mikrobloga

Keto, 1200 kalorii od 3 miesięcy, 60 kg i zero zmiany po tych 90 dniach. Co w takim wypadku. Odrazu mówię że komentarze o złym liczeniu kalorii i podjadaniu usuwam bo nie ma czegoś takiego miejsca. Dziewczyna ćwicząca na siłowni 3-4 razy w tygodniu po półtorej godziny, chciałby zrobić wszystko żeby zejść do wagi 53 ale już nie mamy pomysłu co zrobić. Tarczyca była badana i podstawowe badania też i są dobre. Ktoś podpowie co zmienić? Jeszcze zmniejszyć kalorie? Wcześniej było obcinanie z 1800 na 1500 i chwilę coś spadło, potem się zatrzymało i dlatego na 1200 i dalej mija sporo czasu i nic.
Dziewczynie bardzo zależy, mogłaby nic nie jeść żeby tylko schudnąć. Wiem że liczy dobrze kalorie i dokładnie na 100%
#keto #dieta
  • 147
z przekonan religijnych i światopoglądowych nie mogłaby okłamać. Serio tonie jest jedna z twoich setek osób


@krystal7: czyli z przekonań religijnych czekaliście/czekacie z seksem aż do ślubu? Czy jednak przekonania religijne tutaj nie mają znaczenia? (:
@svickova: no wiadomo 1200kcal to nie dieta głodowa xD, #!$%@? co wy cpacie przeciez przy takiej kalorycznosci normalnie funkcjonujacy czlowie kby sie przewrocil a przy treningach 4x i cardio to bys nie dal rady 3 tygodni a co dopiero 4 miesiace
@luk04330: @Kasahara: moja mama była u dietetyczki - przeliczyła jej, że jadła poniżej 1000kcal dzienne (jestem w to skłonny uwierzyć, bardzo mało je) i miała dość dużą nadwagę. Dietetyczka powiedziała właśnie to co powiedział luk04330 - jej organizm dostaje tak mało, że magazynuje na gorsze czasy.

Stopniowo jej zwiększała ilość kalorii, nie pamiętam na ilu się zatrzymało ale co najmniej 1800 kcal było. Na początku miała problemy jeść aż tyle,
@seitanka: a jak wygląda przeliczanie samemu? Patrzysz na produkty, sprawdzasz ile mają kcal na opakowaniu lub z neta, ważysz je na wadze kuchennej i orientacyjnie ustalasz. Im bardziej Ci się chce, tym dokładniej.

To dane orientacyjne. Nawet jakby wyszło np. 1200kcal zamiast 947.6, to i tak sam widziałem że ilość jedzenia które jadła ma rodzicielka zwiększyła się kilkakrotnie. Wcześniej do pracy jedna złożona kromka chleba z szynką, serem czy czymś, po
@seitanka: Oka, myślałem że trochę sarkazmu było. U mnie było mówione z pamięci, u mojej mamy zanim poszła na pierwszą wizytę, ale już się umówiła to dietetyczka kazała jej spisywać ile je i kiedy.
praca biurowa i 3x treningi w tygodniu i aby schudnąć mam wyliczone ok 1350 kalorii


@Mq555: nie wiem, ale dla mnie to brzmi idiotycznie; chodze na treningi zeby schudnac, czyli spalić tkanke tluszczowa, ale wg mnie, laika, trenujac budujesz tez miesnie, takze moze byc tak ze bedziesz nie wiem, 60kg wazyc, ale jest roznica miedzy 1kg tluszczu i miesni w rzezbie; w przypadku wagi, mniej nie znaczy wcale lepiej

@Kasahara mam
@Atexor: Wiesz tu są takie niuanse i pozorne drobnostki, czy ktoś np liczy ile tluszczu ze smazenia wciagnela panierka czy nie. A 10 g oleju w panierce to juz jest 90 kcal.

Bardzo ciekawi mnie ta sprawa ze slodyczami, bo ciezko sobie wyobrazic, ze ktos podjada slodkie rzeczy i ma ponizej 1000 kcal.

Jesli mozesz to jeszcze pytanie, czy mama spisywala co je jako np spaghetti z sosem bolonskim 1 porcja,
@seitanka: na początku używała wagi kuchennej (do makaronu też, pamiętam jak tarowała wagę z pustą szklanką, a potem makaron dawała do szklanki). Później się nauczyła przepisów i na oko wiedziała ile czego ma wsypać/dodać, co pozwoliło oszczędzić trochę czasu bo praktycznie mieszkała w kuchni.