Wpis z mikrobloga

Jak to jest że ciągle czytam na Necie że ludzie zarabiają w gównopracy 5k na rękę praktycznie nic nie robiąc a u mnie w mieście do pracy za 2500 netto wymagana jest praca w weekendy/praca popołudniami i nagranie filmu motywacyjnego a ludzie i tak walą drzwiami i oknami? (,) gdzie taką kasę można zarobić? I dodam że mieszkam w Polsce A bo miasto 60km od Wrocka
#przegryw #pracbaza #depresja #zarobki #inflacja #zalesie
  • 23
@losowynick13: Taki mamy świat. List motywacyjny sam w sobie nie jest zły, ale na stanowisko wyższej klasy specjalisty, dyrektora itd. Filmik powinien być opcją.

Ale żądanie czegokolwiek ponad CV do pracy typu operator na produkcji, magazynier, sprzątaczka, kasjerka itd. jest ostrym odklejeniem xD
@razzor91: witamy w świecie późnego kapitalizmu

- wymagane DOŚWIADCZENIE na stanowiska juniorskie lub inne entry-level
- wymagane doświadczenie na STAŻ (!!!)
- 3-etapowe rozmowy kwalifikacyjne do fabryki smrodu
- w zasadzie nie jesteś właścicielem wielu rzeczy, które "kupiłeś", a jedynie użytkownikiem
- rozmowy kwalifikacyjne i castingi, żeby wynająć mieszkanie
- robienie dokładnie tego, co masz na umowie o pracę to teraz "quiet quitting"
@comamtuwpisac: vw poznan po 1.5 roku masz średnia 5.5k na reke. Ja w tym roku bede mial +-72000zl w rok, czyli srednio 6k na reke. Zrobiłem 90 nadgodzin, czyli srednio 180h miesiecznie robilem w teorii. Przez problemy z dostawami, covidy itp wlasnie zaczynam kolejny urlop. W tym roku mialem 26 swojego + 30 dni urlopu od firmy, oczywiście wszystko 100% platne.
Wymagania? Rece, nogi i tyle. Lekko nie jest, ale jakos
@comamtuwpisac: W necie ludzie kłamią aby się dowartościować lub po prostu się wstydzą, że życie nie wyszło im tak jakby chcieli. A prawda jest taka, że spora część społeczeństwa robi za najniższą krajową.
Jeżeli chcesz zarobić trochę więcej to warto szukać pracy w większych lub trochę większych miastach.
@arsze_nick: strzelam, ze kobiet jest z 3-5% załogi jeśli chodzi o produkcje. Mają te same stawki, trochę lżejsze stanowiska. Miesiąc temu moja dziewczyna poszła wlaszla do vw, w ostatnim miesiącu przyjęli 150 osob, ale z tego co wiem to aktualnie sa wstrzymane zatrudnienia.
No i te stawki, ktore wypisałem to dla osoby +26 lat, ktora placi juz podatek dochodowy. Respektują wszystkie prawa pracownika(niby to oczyswiste, ale ja tego nie doswiadczylem w